Zjarr në spitalin e Covid, humbin jetën 3 persona

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tre persona kanë mbetur të vdekur pas një zjarri që shpërtheu në një spital rus. Zjarri shpërtheu në orët e para të së mërkurës në një spital në qytetin Ryazan, rreth 180 kilometra larg nga Moska, në një pavijon që trajtonte pacientët me Covid-19.


Guvernatori i rajonit, Nikolai Lyubimov, tha për mediat se një ventilator që nuk funksiononte mirë,  ishte nxehur shumë dhe kishte marrë flakë. Infermierët u përpoqën të shuanin flakën, por ia dolën dot, madje disa prej tyre pësuan djegie të shkallës së parë, tha guvernatori.

Që nga fillimi i pandemisë, disa njësi të kujdesit intensiv janë përfshirë nga flakët në Rusi, që sipas mjekëve janë shkaktuar nga ventilatorët që nuk funksiononin mirë.

Të fundit

Zjarr në spitalin e Covid, humbin jetën 3 persona

Tre persona kanë mbetur të vdekur pas një zjarri që shpërtheu në një spital rus. Zjarri shpërtheu në orët...

U kap me 41 mijë euro në Kakavijë, arrestohet 30-vjeçari

Policia Kufitare në Kakavijë, me qëllim të parandalimit të paligjshmërisë, ka evidentuar sot një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Me këtë rast...

Halit Valteri: Sot shqiptarët presin nga ne t’i japim fund karrierës politike të Metës

Deputeti Halit Valteri në seancë ka thënë se sot duhet t'i jepet fund karrierës së Metës. "Ilir Meta është personazhi politik i ka marrë gjithçka...

SHBA e shpall “Non grata”, vetingu shkarkon gjyqtarin e Elbasanit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli sot vendimin e shkarkimit nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Elbasanit, Tomorr Kullolli. Në seancën e parë dëgjimore...

Gripi i shpendëve/ Ja tre vatrat në Shqipëri

Pavarësisht masave parandaluese të marra, pasi gripi  i shpendëve mbërriti në vendet fqinje, H5N8 ka depërtuar edhe në Shqipëri. Mbrëmjen e së martës, Ministria...

Lajme të tjera

Web TV