Grabitësit futen për të vjedhur, por përfundojnë duke vrarë arkitektin italian

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një arkitekt italian, i quajtur Roberto Mottura, 49-vjeç është vrarë nga hajdutët që kishin hyrë për të grabitur banesën e tij në Torino.

Bashkëshortja e arkitektit, Laura Lai, ka treguar të gjithë tmerrin e përjetuar disa net më parë, ku i shoqi, u vra pamëshirë nga grabitësit.

“Kanë qenë dy burra me kapuç në kuzhinë. Ata bërtitën me të madhe, Roberto shkoi poshtë dhe situata precipitoi në çast”, ka thënë gruaja për mediat.

Nuk dihet ende qartë se si u vra Roberto, por pas njoftimit të gruas ambulanca ka shkuar në vendngjarje.

Edhe pas ndërhyrjes së tyre, plaga rezultoi fatale për 47-vjeçarin, i cili nuk arriti të fitonte betejën me jetën.

Për grabitësit dihet shumë pak. Ditën e grabitjes dihet që kanë lëvizur me një “Audi A3” në ngjyrë blu dhe me targë, e cila nis me shkronjat “BH”.


Të fundit

Grabitësit futen për të vjedhur, por përfundojnë duke vrarë arkitektin italian

Një arkitekt italian, i quajtur Roberto Mottura, 49-vjeç është vrarë nga hajdutët që kishin hyrë për të grabitur banesën...

28-vjeçari nuk i bindet urdhrit të Shqiponjave, ndalohet në mes të Fierit dhe i bëhet kontroll

Një 28 vjeçar është arrestuar nga Policia në Fier, pasi Policia i ka kundërshtuar urdhrin për kontroll. Ai është bllokuar në mes të qytetit,...

Kultivoi kanabis në Nikël të Krujës, arrestohet në Kakavijë 47-vjeçari

Një 47-vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar për kultivim të lëndëve narkotike është vënë në prangat e policisë. Sipas policisë i arrestuari është shtetasi me...

‘Gangsteri’ shqiptar që mbushi Anglinë me kokainë dhe hashash (Emri)

Fation Dautaj, është 36-vjeçari shqiptar i cilësuar si person i rrezikshëm në Britani, i cili humbi në Komisionin e Apelit për Emigracionin Special. Sipas...

Burimet financiare për frymë në 2020, zbuloni bashkitë me nivelin më të ulët dhe më të lartë

Burimet financiare totale në dispozicion të bashkive për vitin 2020 regjistruan një vlerë prej 90.9 miliardë lekë, në rritje me rreth 11.6% krahasuar me...

Lajme të tjera

Web TV