Të buzëqeshur e të përqafuar/ Kryeministri Rama poston foton ‘krahë për krahë’ me Albin Kurtin (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka publikuar një foto në “Instagramin” e tij, krahë për krahë me homologun kosovar, Albin Kurtin.

Shihen teksa pozojnë të përqafuar e të buzëqeshur, teksa në sfond të dy liderëve shfaqet edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Foton, Rama e ka shoqëruar vetëm me një përshkrim të shkurtër; Shqipëri dhe Kosovë, pasi mesa duket të dy kanë lënë pas mosmarrëveshjet që kanë pasur në të shkuarën.

Shqipëria ishte këtë herë mikpritësja e samitit të radhës të liderëve të Ballkanit Perëndimor i cili u zhvillua në Pallatin e Brigadave. Në këtë samit morën pjesë liderët e Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës.

Samiti u drejtua nga Kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi. Ky Samit është shumë i rëndësishëm pasi vjen vetëm 2 javë para vendimit të pritshëm në Bruksel për nisjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.


Të fundit

Të buzëqeshur e të përqafuar/ Kryeministri Rama poston foton ‘krahë për krahë’ me Albin Kurtin (Foto)

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka publikuar një foto në “Instagramin” e tij, krahë për krahë me homologun kosovar,...

Hapet gara për projektin e portit të ri në Porto Romano, zgjat deri më 9 korrik me fond 9.3 mln €

Autoriteti Portual i Durrësit ka hapur garën për projektin që do të ketë porti i ri tregtar në zonën e Porto Romanos duke i...

Aksidenti në Tiranë /E reja humbi këmbën, shoferi 19-vjeçar është djali i ish-drejtorit të Policisë së Shtetit

Shoferi 19-vjeçar i cili aksidentoi një 30-vjeçare në trotuar në rrugën “Xhanfize Keko” në Tiranë është identifikuar me emrin Jehon Breçani. 19-vjeçari  ka humbur drejtimin...

Shtohet misteri pas vdekjes së Evgjeni Baxhos/ Simboli i ngjashëm me atë të viktimës pikturohet në murin pranë… (FOTO)

Misteri është shtuar akoma më shumë pas vdekjes së Evgjeni Baxhos pasi një simbol që u gjet në trupin e saj duket se qarkullon...

Të shtëna me armë zjarri brenda një supermarketi, humbin jetën 3 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Florida të SHBA-së. Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar brenda një supermarketi, ku...

Lajme të tjera

Web TV