Ndërtonte pa leje, në pranga 52-vjeçari në Sarandë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia ka arrestuar një shtetas 52 vjeç në Sarandë, i dyshuar për ndërtim pa leje. Sipas policisë, është vënë në pranga pronari i truallit të ndërtesës, Lefter Marku.

Njoftimi i policisë:

Sarandë

Kryente ndërtime pa leje, vihet në pranga pronari i truallit.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në planin e veprimit të hartuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, për marrjen e masave me qëllim parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e ndërtimeve pa leje, veçanërisht brenda vijës së verdhë në zonat urbane, shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë gjatë kontrollit të territorit në Ksamil, kanë konstatuar se brenda vijës së verdhë po kryhej një ndërtim pa leje.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, i shtetasit L. M., 52 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi u konstatua në lagjen Nr. 2, Ksamil, duke ndërtuar një objekt shtesë në një objekt ekzistues në truallin në pronësi të tij, i papajisur me leje ndërtimi nga autoritetet kompentente.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”.

 


Të fundit

Zbulohet këngëtari shqiptar që do të jetë pjesë e ceremonisë hapëse të Euro 2020

Këngëtari italian me orgjinë shqiptare, Ermal Meta, do të jetë pjesë e ceremonisë hapëse të Euro 2020, së bashku...

Ndërtonte pa leje, në pranga 52-vjeçari në Sarandë

Policia ka arrestuar një shtetas 52 vjeç në Sarandë, i dyshuar për ndërtim pa leje. Sipas policisë, është vënë në pranga pronari i truallit...

Rama: Shqipëria arriti standardet evropiane për cilësinë e ujërave në det, liqene e lumenj

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me të gjithë një lajm të mirë nga Agjencia Europiane e Mjedisit. Në një mesazh në rrjetin social ‘Facebook’ Rama...

Gjermania heq kufizimet e udhëtimit për 200 vende, ja shtetet

Gjermania pritet që të heqë kufizimet e vendosura në kuadër të pandemisë për turistët që vijnë nga një numër i madh shtetesh duke nisur...

Aeroporti i Kukësit nis fluturimet/ Rama :Kush mendoi se u hap vetëm për fushatë, gaboi

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se me 15 korrik Aeroporti i Kukësit 'Flatrat e Veriut' do të nisë fluturimet me Zvicrën dhe Turqinë.Në një...

Lajme të tjera

Web TV