Shqipëria anëtare e Këshillit të sigurimit në OKB/ Reagon Rama: Lajm i bukur për vendin tonë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shqipëria është pranuar si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në KS të OKB.

Në lidhje me këtë ngjarje, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Ky i fundit, përmes një postimi, shprehet se ky është një lajm i mirë.

Kreu i qeverisë shton se Shqipëria, për t’u pranuar anëtare e përkohshme e KS të OKB-së mori 175 vota nga 117 që i nevojiteshin.

“LAJM I BUKUR

Me 175 vota nga 117 të nevojshme, Shqipëria sapo u zgjodh anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB për vitet 2022-2023🇦🇱

#Albania❤️”, shkruan Rama.


Të fundit

Zihen kushërinjtë, njëri prej tyre qëllon me pushkë

Një sherr mes dy kushërinjve ka degjeneruar në përdorimin e armës së zjarrit. Ngjarja në fshatin Pogdorie, në Maliq. Sipas...

I vjen fundi shtypshkronjës së Universitetit të Oksfordit/ Ja sa shekuj rezistoi

Pas më shumë se katër shekujsh Oxford University Press do t'ia transferojë botimet e librave shtypshkronjave të tjera. BBC ka dhënë lajmin se shtypshkronja...

Shqipëria anëtare e Këshillit të sigurimit në OKB/ Reagon Rama: Lajm i bukur për vendin tonë

Shqipëria është pranuar si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në KS të OKB. Në lidhje me këtë ngjarje, ka reaguar kryeministri Edi Rama....

Covid-19/ Britania e Madhe regjistron shifrën më të lartë ditore që prej shkurtit

Në 24 orët e fundit Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar 8, 125 raste me koronavirus, e raportuar si rritja më e lartë e rasteve...

Atika goditet nga stuhia/ Ja sasia e ujit që ra brenda 40’

Një stuhi shiu ka përfshirë sot Atikën. Mësohet se stuhia përfshiu prefekturën e Atikës, ndërkohë që në Peristeri dhe Patisia deri në orën 15:00...

Lajme të tjera

Web TV