Autori i vrasjes në Peqin i penduar: Nisa ta urrej deri sa vendosa t’i jap fund torturës, por…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zbardhet dëshmia e autorit të vrasjes së Ylber Xhahysës në Peqin, të dhënë sot para gjykatës së Elbasanit. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm në fshatin Gjocaj më 8 qershor. Para se t’i caktohej masa arrest me burg, Leonard Bashaliu është rrëfyer para togave të zeza se nuk donte që ta vriste bashkëfshatarin e tij, por se ky i fundit e kishte ofenduar vazhdimisht.

Teksa shfaqi pendesë për krimin e rëndë, Bashaliu i ka kërkuar falje familjes së viktimës.

“Kurrë nuk do ta kisha vrarë, por më ka dhunuar dhe fyer vazhdimisht. Kohët e fundit edhe më pati kërcënuar. Ndjehesha i rrezikuar. Më kishte stresuar aq shumë sa nuk kisha më qetësi dhe nuk flija as gjumë. I kisha thënë; “mos më shqetëso”, por ai vazhdonte të ma nxinte jetën. Edhe herën e fundit kur jemi parë në mëngjes rastësisht në lokal ishte ai që më kërcënoi pa i thënë unë asnjë fjalë. U ndjeva i poshtëruar para të njohurve dhe fillova ta urrej deri në atë masë sa vendosa që t’i jap fund kësaj historie torturuese. Dola jashtë dhe një mijë mendime më vinin në kokë. Ika nga lokali dhe mora armën, u ktheva shpejt dhe e qëllova. Fillimisht u ndjeva i lehtësuar, por u pendova shpejt por nuk korrigjohej me ajo që bëra. Ishte e tmerrshme. U kërkoj ndjesë familjarëve të tij.”, -mësohet të jetë shprehur autori i vrasjes.


Të fundit

“Diçka po gatuhet”/ Veliaj surprizon të gjithë, poston foto me prindërit e Dua Lipës

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka postuar një foto me prindërit...

Habit zhytësi: Më gëlltiti balena, qëndrova 30 sekonda brenda saj dhe më pas …

Një zhytës 56-vjeçar ka treguar së fundmi një eksperiencë aspak të zakonshme. Ai ka treguar se është gëlltitur nga një balenë e madhe, ka...

Maturantët në protestë, reagon Evis Kushi: Do jemi gjithmonë në mbështetjen tuaj

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka reaguar pas daljes së maturantëve në protestë në lidhje me tezën e matematikës. Kushi shkruan se po vlerësohet...

Samiti i G7: Klima dhe bashkëpunimi ndërkombëtar

Vazhdon samiti i G7-s në Cornwall, Angli. Vendet e pasura të industrializuara premtuan 1 miliardë doza vaksine për vendet e varfra. Por edhe klima...

‘Gati për Shqipërinë’, Rama: Do hapim një segment të administratës për nëpunës publik dixhital

Qindra të rinj i janë bashkuar tashmë nismës ‘Gati për Shqipërinë’, të shpallur nga kryeministri Edi Rama, të cilët do të kontribuojnë për vendin...

Lajme të tjera

Web TV