Dorëheqja e Gramoz Ruçit nga politika, Rama: Më këputi krahët, ka qenë si hije për mua…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Largimi nga politika e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçit, për kryeministrin Edi Rama është një humbje e madhe.

Gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri u shpreh se Gramoz Ruçi ka qenë gjithmonë pranë tij si një hije duke e këshilluar për hapat dhe vendimmarrjet politike.

Sipas Ramës, Ruçi është një eksponent që nuk mund të zëvendësohet lehtësisht, por duhet që ta respektojë vendimin e tij.

“Ndjesë kujtdo që ma ka dhënë këtë besim të madh. Mirënjohje të gjithëve që pavarësisht se nuk janë ndjerë dhe nuk janë larguar, por ka vazhduar të më mbështesë për fitoren e saj që gjithmonë kemi bërë çmos për t’i kthyer në fitore për Shqipërinë. Ndjehem më mirënjohës përpara kësaj familje, më i motivuar për sfidat me Shqipërinë.

Kam mbledhur me vështirësi, fjalët që gjithësesi janë të pamjaftueshme, një falenderim për shokun tim të vjetër, që më është bërë mësues, vëlla, mik, pjesëtar i familjes time të vogël në gëzime dhe hidhërime, çdo ditë ka qenë një hije përkrah meje, Gramoz Ruçin.

Gramozi më tregoi vendimin e tij për tërheqjen nga mandate, pata ndjesinë e këputjes së krahëve. Duke njohur atë, nga ai çast, akoma sot nuk e gjej se si do mbushet boshllëku i largimit të tij.

E di që ai do mbetet deri në ditën time të fundit në detyrë, këshilltari im. Meraku i madh është boshllëku i eksperiencës që do lërë në këtë parti. Askush nuk është i pazëvendësueshëm, por Gramozi nuk është lehtësisht i zëvendësueshëm.

Kjo do jetë një sfidë më vete për ne por duhet ta pranojmë me respekt vendimin e tij. Të ngjitesh lart është sfidë më vete, por të dish se kur të dorëhiqesh është një tjetër sfidë e vështirë. Shpresojmë ta di dhe unë momentin kur të tërhiqem.

Lexo edhe :  Maturantët në protestë, reagon Evis Kushi: Do jemi gjithmonë në mbështetjen tuaj

Bëj plot 16 vjet që nuk ka asnjë moment të vështirë që nuk e kam konsultuar me ty. Kudo kam hasur vështirësi dhe mbi të gjitha jam mirënjohës për çdo gabim që nuk me ke lejuar të bëj. Nuk më ke lënë të nxitohem gabimisht” – tha Rama.


Të fundit

Dorëheqja e Gramoz Ruçit nga politika, Rama: Më këputi krahët, ka qenë si hije për mua…

Largimi nga politika e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçit, për kryeministrin Edi Rama është një humbje e madhe. Gjatë fjalës...

Ra pa ndjenja në fushë/ Stafet mjekësore rikthejnë në jetë Eriksen, publikohet foto që jep shpresë

Një foto që ka qarkulluar në momentet e fundit në rrjetet sociale jep shpresë për Christian Eriksen. Në foto shihet se futbollisti danez është përmendur...

Tmerr në “Euro 2021″/ Mesfushori danez Eriksen bie pa ndjenja, mjekët i bëjnë masazh kardiak për ta kthyer në jetë (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ndeshjes Danimarkë – Finlandë në Kampionatin Europian, ku lojtari danez Eriksen ka rënë pa ndjenja në fushë. Mjekët...

E papritur/ Gramoz Ruçi tërhiqet nga politika: S’ka moment më të mirë se në 30 vjetorin e PS

Gramoz Ruçi jep dorëheqjen nga të gjitha funksionet në PS. Ai thotë se deklaron fundin e maratonës politike prej 3 dekadash. "Bijtë e mi unë...

Përkujtohet Bashkim Fino në Kongres, e bija emocionon me fjalimin: Me ikjen e tij më solli në PS për të mos ikur më

Përkujtohet në Kongresin e jashtëzakonshëm të PS ish-kryeministri i ‘Pajtimit Kombëtar’ të Shqipërisë, Bashkim Fino. Megi Fino, vajza e ish-kryeministrit ka mbajtur një fjalim i...

Lajme të tjera

Web TV