Nga Ronaldo tek Del Piero/ Bota e futbollit në këmbë për Eriksen, ja mbështetja e tyre për danezin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ajo që ndodhi me Eriksen ka shokuar botën e futbollit dhe reagimet kanë qenë të shumta. Ndër të parët mund të përmendim Cristiano Ronaldo-n, i cili në rrjetët sociale shkroi:

“Mendimet dhe lutjet tona janë me Christian Eriksen dhe familjen e tij. Bota e futbollit qëndron së bashku duke shpresuar për lajme të mira. Po mbështetem të të gjej së shpejti në fushë, Chris! Qëndro i fortë!”-shkruan Ronaldo.

Edhe shoku i danezit te Interi, Achraf Hakimi, ka lënë një mesazh që plogështoi shumë njerëz. Ai ka publikuar një foto me Eriksen, ndërsa shruhej ‘të lutëm Eriksen’. Emojit e vendosur ishin disa persona që qanin.

Në morinë e këtyre mesazheve ai që bën më shumë përshtypje dhe që është një mesazh ndryshe nga të tjerët është edhe ai i ish futbollistit me origjinë kongoleze Fabrik Muamba. 33-vjeçari ka shkruar në Tëitter: “Të lutem zot” duke mbështetur Eriksen që të shërohet sa më shpejt.

Sigurisht në dukje një mesazh pa shumë rëndësi por pas këtij postimi ka një histori të ngjashme të ish-futbollistit kongolez, i cili në vitin 2012 kishte përjetuar momente paniku dhe që luftoi me jetën. Zemra e tij ndaloi për 1 orë e 18 minuta kur ai luante për Bolton kundër Tottenham.


Të fundit

Nga Ronaldo tek Del Piero/ Bota e futbollit në këmbë për Eriksen, ja mbështetja e tyre për danezin

Ajo që ndodhi me Eriksen ka shokuar botën e futbollit dhe reagimet kanë qenë të shumta. Ndër të parët...

“Lufta nuk ka mbaruar”/ Manastirliu del me lajmërimin e fundit: Ka ardhur momenti që…

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, në fjalën e saj në Kongresin e PS-së, është ndalur te pandemia Covid-19. Ajo tha se pandemia e testoi qeverinë,...

Operacion blic në Sarandë/ Efektivët ndalojnë kolegun e “Shqiponjave”, dyshohet për trafik droge

Një operacion blic i forcave të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit është zhvilluar sot në Sarandë. Burime për News24 bëjnë me dije se...

“Në zgjedhjet lokale do përmirësojmë rezultatin e 25 prillit”/ Balla-Kryebashkiakëve socialisë: Nuk ka kohë për pushime verore

jala e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Taulant Balla në Kongresin e PS: Të dashur delegate e delgatë, të dashur anëtare dhe anëtarë të Partisë...

Rama me paralajmërimin e fortë: Nuk do mbrojmë ministra e drejtorë nëse drejtësia do kërkojë hesap

Kryeministri Edi Rama u tregua i prerë kur tha se çdo ministër , drejtor, apo shef i çdo sektori tjetër nëse do të bëhet...

Lajme të tjera

Web TV