Të shtëna me armë zjarri në Tiranë/ Plagoset 34-vjeçari, arrestohet autori

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri rreth mesnatës në Tiranë.

Sipas njoftimit të policisë bëhet fjalë për 34-vjeçari E. Gj.,i cili është plagosur në këmbë ndërsa është arrestuar autori i dyshuar i ngjarjes, 33-vjeçari K. Sh.

Gjithashtu, është shpallur në kërkim vëllai i autorit, 25-vjeçari R. Sh., pasi dyshohet si bashkëautor i ngjarjes, si dhe një shtetas tjetër për veprën penale “Moskallzim Krimi”.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr.4, falë reagimit në kohë dhe veprimeve hetimore dhe profesionale bënë të mundur arrestimin e njërit prej autorëve të dyshuar, konkretisht shtetasin K. Sh., 33 vjeç, për veprat penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë” e kryer në bashkëpunim” “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike”

Dhe po për të njëjtat vepra penale shpallën në kërkim vëllain e tij shtetasin R. Sh., 25 vjeç.

Gjithashtu u shpall në kërkim për veprat penale “Moskallzim krimi” dhe “Plagosje e lehtë me dashje” dhe shtetasi V.P.

Shtetasit K. Sh dhe R. Sh (vëllezër)në bashkëpunim me njëri-tjetrin, mbremjen e djeshme, rreth orës 23:45, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, në rrugën “Karaman Ylli” kanë plagosur me armë zjarri në këmbë, shtetasin E. Gj., 34 vjeç, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarje.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 


Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë/ Plagoset 34-vjeçari, arrestohet autori

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri rreth mesnatës në Tiranë. Sipas njoftimit të policisë bëhet fjalë për...

16-vjeçari godet 5 herë me thikë 30-vjeçarin, ja emri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Elbasan ku një adoleshent ka plagosur 30-vjeçarin Enea Zylfullari, si pasojë e një konflikti. Enea Zylfullari është...

Moti/ Kthjellime dhe vranësira sot, rriten temperaturat

Vendi ynë do të karakterizohet sot nga kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme në zonat malore, por zona e ulët dhe kryesisht ultësira...

Horoskopi për ditën e sotme, 13 qershor 2021

Dashi Është koha për t’u marrë më shumë me ushtrime fizike! Po, do të ishte më mirë për ju që të rrisni nivelin e stërvitjes...

Belgjika nuk ndalet, triumfon thellë ndaj Rusisë! Lukaku shënon dy gola

Pas një pasditeje të turbulluar dhe tronditëse për botën e futbollit për shkak të gjendjes së Christian Eriksen, dita e dytë e Evropianit u...

Lajme të tjera

Web TV