I rrethuar nga RENEA dhe me pranga në duar/ Momenti i arrestimit të Edison Begajt në Lungomare (Pamjet)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pasditen e sotme në Lungomare është arrestuar Edison Begaj, 38-vjeçari nga Vlora që më 29 maj mbeti i plagosur nga një person i cili ishte kamufluar si polic. Ai u qëllua te dera e shtëpisë dhe mori 4 plumba, por fatmirësisht shpëtoi.

Ishte çanta e brezit që i shpëtoi jetën pasi e kishte të mbushur me dhjetë mijë lekësha duke krijuar kështu një tufë të trrashë lekësh, që plumbi nuk mundi ta depërtojë. Edison Begaj, është arrestuar pasi gjatë kontrollit në operacionin Blic të zhvilluar nga RENEA, i është gjetur një armë zjarri me vete. Pas arrestimit ai u pa ulur në karrige dhe me pranga në duar, ndërkohë që një zyrtar i policisë i mban telefonin në vesh.

Begaj nuk është një emër i panjohur për policinë e Vlorës dhe jo vetëm, pasi ai ka qenë subjekt i Operacionit Forca e Ligjit, në maj të vitit të kaluar, ku i është kërkuar që të deklarojë pasurinë e tij. Ai ka qenë i arrestuar më herët në Vlorë dhe në Itali, për trafikun e sasive të mëdha të drogës.

Begaj ka qenë i dënuar nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda Tiranë me 7 vite e 6 muaj burgim, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e municioneve luftarake”.

Ndërkohë gjashtë vite më parë, më 19 mars 2015 ai dyshohet të jetë përfshirë gjithashtu në një përplasje me armë me policinë. Ai së bashku me tre persona dyshohet se po transportonin drogë me një makinë dhe kanë kundërshtuar me armë arrestimin.


Të fundit

Mbërrijnë në Rinas 11,700 vaksina Pfizer kundër Covid-19/ Rama: Në total mbi 967 mijë

Kanë mbërritur në aeroportin "Nën Tereza" në Rinas 11,700 vaksina Pfizer. Lajmi u bë i ditur nga kryeministri Edi...

Rama nxjerr fotot nga Samiti i NATO-s, krah për krah me liderët botërorë

Sot kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në Samitin e NATO-s në Bruksel. Kryeministri ka publikuar një foto album nga Samiti i NATO-s në...

Paralajmërimi i Mero Bazes: Zgjedhjet e vërteta në PD do të mbahen në shtator

Lulzim Basha vendosi të mos ikte. Të tjerat janë procedurë e parëndësishme për kulturën e një partie, që nuk ka pasur kurrë garë. Ndaj...

Ronaldo s’e sheh dot me sy Coca Colën, e zhduk nga tavolina dhe vendos ujin (Video)

Cristiano Ronaldo dihet që kur flitet për dietë dhe gjëra që duhet të konsumohen, është i fiksuar në maksimum dhe shpesh e ka thënë...

I rrethuar nga RENEA dhe me pranga në duar/ Momenti i arrestimit të Edison Begajt në Lungomare (Pamjet)

Pasditen e sotme në Lungomare është arrestuar Edison Begaj, 38-vjeçari nga Vlora që më 29 maj mbeti i plagosur nga një person i cili...

Lajme të tjera

Web TV