Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushton Coca Colas katër miliardë dollarë, bien aksionet e kompanisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Cristiano Ronaldo ka bërë një gjest të pazakontë, teksa është ulur përballë gazetarëve në një konferencë për shtyp. Kapiteni portugez pa dy shishe Coca-Cola përballë tij dhe i largoi menjëherë.

Ky gjest i ka kushtuar shumë kompanisë së ‘Coca Colas’, vlera e së cilës ka rënë me katër miliardë dollarë, pasi Cristiano largoi nga tavolina dy shishet.

Ylli i Juventusit konsumon produkte të shëndetshme, të ndara në 6 vakte, në përpjekje për të qenë në një nivel të lartë në fushë dhe absolutisht nuk ka vend për sheqer në jetën e 36-vjeçarit.

Kapiteni i Portugalisë u duk sikur u ofendua, kur pa shishen e Coca Cola-s, në një konferencë shtypi para ndeshjes të së martës në Euro 2020, me Hungarinë.

Futbollisti kapi shishet dhe i largoi nga tryeza e tij dhe më pas mori ujë. Madje, nuk hezitojë t’u drejtohet gazetarëve, me bidonin e ujit në dorë: “Pini ujë!”

Ndërkohë, për këtë situatë Uefa nuk ka mbajtur ende një qëndrim duke patur parasysh që Coca Cola është sponsori i saj zyrtar.


Të fundit

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushton Coca Colas katër miliardë dollarë, bien aksionet e kompanisë

Cristiano Ronaldo ka bërë një gjest të pazakontë, teksa është ulur përballë gazetarëve në një konferencë për shtyp. Kapiteni...

Diell dhe temperatura deri në 31 gradë, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie...

Horoskopi ditor, e mërkurë 16 qershor 2021

Dashi Harmonia në çift është e rëndësishme, por edhe të drejtat tuaja nuk janë më pak. Për beqarët do të ketë të reja. Një miqësi...

Euro2020/ Franca gjunjëzon Gjermaninë në mes të Mynihut

Franca mposht sërish Gjermaninë, ashtu si në vitin 2016, kësaj here ka mjaftuar vetëm 1-0. Franca merr 3 pikë me shumë vlera në grup,...

Lajme të tjera

Web TV