Avni Ponari zbulon risitë dhe paketat e sigurimeve qe ofron SIGAL (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Themeluesi dhe drejtori i Përgjithshëm i Sigal Uniqa Group Austria, Avni Ponari ka dhënë një intervistë tepër interesante për Ardit Gjebrean në emisionin “E diela shqiptare”.

Gjatë intervistës, Ponari ka folur për risitë dhe paketat e sigurimeve që ofron SIGAL.

Një detaj tepër interesant që ai zbuloi gjatë intervistës ishte që sigurimi i apartamenteve në SIGAL kushton vetëm 15 mijë lekë të vjetra, ndërkohë që shifra e shpërblimeve mund të arrijë në 100 mijë euro.

“Sikur të kursejmë pak cigaret dhe kafet, do mblidhnim mendjen”, ndërhyri Ardit Gjebrea.

I pyetur nga moderatori se sa individë arritën të përfitonin nga SIGAL gjatë periudhës së tërmetit, Ponari zbuloi se SIGAL ka paguar mbi 16 milionë euro gjatë tërmetit, shifër kjo që la gojëhapur edhe vetë Gjebrean. Ai shtoi se kompania ishte përgatitr për të paguar shifra edhe më të mëdhaja, por qytetarët nuk ishin të gjithë të siguruar.

Për më tepër ndiqni videon më poshtë, duke klikuar tek “Watch on Youtube”:


Të fundit

Mikesha e familjes i rrëfen të gjitha: Në varrimin e Caroline e kuptova që ai ishte vrasësi nga gjesti që bëri

Një mikeshë e ngushtë e familjes të së ndjerës Caroline ka rrëfyer për median greke TheNeëspaper.gr se e kishte...

Avni Ponari zbulon risitë dhe paketat e sigurimeve qe ofron SIGAL (Video)

Themeluesi dhe drejtori i Përgjithshëm i Sigal Uniqa Group Austria, Avni Ponari ka dhënë një intervistë tepër interesante për Ardit Gjebrean në emisionin “E...

Kaos në Shqipërinë e vitit 1997

https://www.youtube.com/watch?v=c8tD7zR_0b8&ab_channel=FJALAWEB Durrës, njerëz që përpiqen të shpëtojnë nga vendi i bllokuar

“Turp, na kanë përgjuar”/ Basha i kthehet Vokshit, Tabakut e Bozdos: Ta mbyllim këtu këtë diskutim

Pas dy orësh diskutime, kryesia e Partisë Demokratike miratoi dje në mënyrë unanime udhëzimin e propozuar nga numri dy i PD-së, Gazment Bardhi, për...

Gazetari grek: Babis e konsideronte Carolinën pronë të tij! E kishte marrë që 14 vjeç…

Detaje të reja janë bërë me dije pas zbulimit të vrasjes së Caroline nga i shoqi në sy të foshnjes së tyre. Vrasja e...

Lajme të tjera

Web TV