Manastirliu thirrje qytetarëve: Ata që janë mbi 57 vjeç të paraqiten në sheshin ‘Skëndërbej’ të bëjnë vaksinën Covid

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu teksa ka publikuar një foto të ekipit të vaksinatorëve që në sheshin ‘Skënderbej’.

Ministrja u ka bërë thirrje qytetarëve që janë mbi 57 vjeç ose i përkasin grupeve të riskut të paraqitën për t’u vaksinuar kundër COVID.

“Me ekipin e vaksinatorëve që në këto momente janë në shërbim të qytetarëve në sheshin Skënderbej, ju ftojmë të gjithëve ju që ende nuk e keni kryer vaksinën dhe jeni mbi 57 vjeç ose i përkisni grupeve të riskut, të paraqiteni pranë qendrave të vaksinimit, për të vijuar këtë proces jetik”– njofton Manastirliu.

 

 


Të fundit

Manastirliu thirrje qytetarëve: Ata që janë mbi 57 vjeç të paraqiten në sheshin ‘Skëndërbej’ të bëjnë vaksinën Covid

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu teksa ka publikuar një foto të ekipit të vaksinatorëve që në sheshin ‘Skënderbej’. Ministrja u...

Arrestimi i prokurorit/ Si u ‘fundos’ Sali Hasa, kush është gruaja që i dha ryshfet që të shpëtonte vëllain nga burgu

Të tjera detaje dalin në dritë nga arrestimi i prokurorit të Sarandës, Sali Hasa, pas hetimit një-vjeçar nga SPAK. SPAK nisi hetimet që në vitin...

Balluku takon Zoran Zaev: Jetësimi i korridorit të VIII, projekti më ambicioz, kemi plan të qartë për zbatimin e tij

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, ka zhvilluar një diskutim me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, gjatë takimit të Liderëve të...

Goditja në jug/ FNSH dhe oficerët e SPAK zbarkojnë në Sarandë, kush është prokurori i arrestuar

SPAK ka bërë sot një goditje të fortë në jug të vendit, ku është arrestuar prokurori Sali Hasa dhe disa persona të tjerë. Mësohet se...

Planifikoi krimin “perfekt”/ Si luajti teatër për 37 ditë vrasësi grek, psikiatri zbulon gjithçka

Jeta përrallore që ata treguan përmes fotove në rrjetet sociale mesa dukej nuk ishte e tillë. Qëndrimi i tij i ftohtë dhe sjellja e...

Lajme të tjera

Web TV