Austria heq çdo masë anti-Covid me Shqipërinë, nuk nevojitet testi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Austria ka hequr sot të gjitha kufizimet në kuadër të COVID-19, me Shqipërinë. Nuk ka asnjë kriter, as test negativ dhe as kriterin e vaksinës.

Megjithatë, të gjithë qytetarët që udhëtojnë në avion e kanë të detyrueshme mbajtjen e maskës të një formatit FFP2. (Shikoni foton e mëposhtme).

“Austria heq të gjitha kufizimet për pasagjerët me pasaporta biometrike që udhëtojnë në Austri, duke filluar nga data 24 Qershor 2021.

1) Asnjë kriter testi
2) Asnjë kriter vaksine
3) Vizat për rastet e aplikueshme vazhdojnë si më parë

I vetmi kriter, ju lutemi qytetarëve që udhëtojnë në Austri, është maska FFP2, si kjo ne foto. Kompania Austrian Airlines që operon në Austri, e ka të detyrueshme vetëm këtë tip maske, që e gjeni në farmaci.  Ata pasagjerë që janë tranzit në Austri, ju lutemi të kontrollojnë rregullat e udhëtimit Covid-19, që ka destinacioni final i mbërritjes.  Faleminderit për bashkëpunimin, Tirana International Airport”, thuhet në njoftimin e TIA-s.


Të fundit

Austria heq çdo masë anti-Covid me Shqipërinë, nuk nevojitet testi

Austria ka hequr sot të gjitha kufizimet në kuadër të COVID-19, me Shqipërinë. Nuk ka asnjë kriter, as test...

Covid19 në Kosovë/ Një person humbet jetën, regjistrohen 20 raste të reja

Një person ka humbur jetën për shkak të Covid-19 në Kosovë , sipas autoriteteve shëndetësore të vendit. Ndërkohë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë...

Rusia bombardon anijen britanike/ Anglia e mohon: Rusët po kryenin stërvitje

Pas sulmit me bomba e predha ndaj një anijeje britanike nga Rusia, në Detin e Zi, ka reaguar Britania e Madhe. Kjo e fundit...

Dhunoi gruan dhe djalin, SHÇBA arreston policin në Laç

Oficerët e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) kanë arrestuar kolegun e tyre në Laç. Policia bën me dije se i ndaluari është...

Radhë kilometrike në Kakavijë/ Policia shqiptare kërkon shpjegime nga pala greke( Video)

Pas lajmit për hapjen e kufijve të shteteve të BE-së një numër i konsiderueshëm qytetarësh shqiptarë i janë drejtuar Pikës Kufitare të Kakavijës për...

Lajme të tjera

Web TV