13-vjeçarja shqiptare dëbohet nga shtëpia dhe abuzohet seksualisht në rrugë nga shumë persona

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Kosovë, ku një 13-vjeçare dyshohet se ishte viktimë e abuzimit seksual nga shumë persona për një kohë të gjatë, shkruajnë mediat në Kosovë.

Por ajo çka e rëndon më tepër situatën është fakti i neglizhencës së familjes, si dhe mes të dyshuarve që akuzohen për abuzim seksual është edhe xhaxhai i 13-vjeçares.

Më 16 qershor familjarët e kishin raportuar të zhdukur adoleshenten. Por Pas kërkimeve të bëra, njësitë policore të Lipjanit e kishin gjetur vajzën në një shtëpi të pabanuar në gjendje të mjerueshme, e bashkë me vajzën gjetën edhe një rrëfim tronditës.

Sipas mediave në Kosovë 13-vjeçarja prej disa kohësh ishte përzënë nga familjarët e saj. Kjo e kishte detyruar atë që të flinte e vetme rrugëve.

Deri më tani policia ka arrestuar një 51-vjeçar, të cilit i është caktuar masa e paraburgimit prej një muaji.

Rasti i rëndë është konfirmuar nga policia e Kosovës:

“Denoncimi për rastin person i zhdukur ( fëmijë, 13 vjeç, femër) është bërë më datë 16.06.2021 në stacionin policor në Lipjan. Më datë 17.06.2021 policia ka arritur të gjej personin dhe konform rekomandimeve të prokurorit të shtetit ka nisur trajtimin e të gjitha rrethanave që kanë karakterizuar ngjarjen, me ç’ rast janë ngritur dyshime edhe për keqpërdorim seksual’’, thuhet në përgjigjen e Policisë, shkruan Periskopi.

“Një i dyshuar mashkull, 51 vjeç, është arrestuar nga ana e policisë dhe me aktvendim të prokurorit të shtetit është ndaluar në mbajtje prej 48 orësh për t’u proceduar dhe paraqitur më tej mekanizmave relevant në procedurë’’, përfundon Policia.

 


Të fundit

Zbuloni çfarë i ndodh trurit dhe trupit tuaj kur ndiqni futboll

Nëse keni përjetuar një gjendje ankthi para dhe gjatë finales Itali-Angli në Euro 2020, ose nëse keni qenë të...

Miliarderi shqiptar rrëfen herën e parë që u ndje vërtet i pasur

Në shoqërinë tonë, por edhe ato perëndimore, fatkeqësisht ekzistojnë modele sjelljesh dhe edukimi të gabuara, që shumë të rinj e të reja i ndjekin,...

Një shqiptar në mesin e tyre/ Zbulohet formacioni më i mirë në Euro 2020

Pas përfundimit të Euro 2020, UEFA ka publikuar më të mirët e Euro 2020, ose më saktë edhe formacioni top 11, ku është edhe...

Gjykata Speciale cakton seancën e radhës për Thaçin dhe të akuzuarit e tjerë

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë caktuar seancën e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Mësohet se seanca e radhës do të mbahet të mërkurën,...

Kryeministri Johnson: Me 19 korrik Anglia u jep fund masave anti-Covid

Anglia u jep fund masave anti-Covid nga 19 korriku. Është ky lajmi i cili është bërë me dije nga kryeministri britakin Boris Johnson gjatë...

Lajme të tjera

Web TV