Kërcënohet drejtori i Sigurimeve Shoqërore në Krujë, i vendoset tritol në banesë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Alfred Vogës, drejtor i sigurimeve shoqërore në Krujë dhe ish-drejtor i Aluzinit, i është vënë tritol në banesë.

Fatmirësisht, lënda plasëse nuk ka shpërthyer, ndërsa ka qenë vetë Voga që ka njoftuar policinë pasi ka parë pakon në oborr. Paraprakisht ngjarja po shikohet si kërcënim ndaj Vogës, për shkak të detyrës së Alfred Vogës.

“Më datë 11.07.2021, rreth orës 23:25, në fshatin Halil, Fushë Krujë, në ambientin e jashtëm të banesës, shtetasi A.V., ka konstatuar një pako të vogël ku brenda saj kishte lëndë të dyshuar plasëse.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punohet për sqarimin dhe dokumentin e rrethanave të këtij rasti, identifikimin dhe kapjen e autorit”, njofton policia.


Të fundit

Kërcënohet drejtori i Sigurimeve Shoqërore në Krujë, i vendoset tritol në banesë

Alfred Vogës, drejtor i sigurimeve shoqërore në Krujë dhe ish-drejtor i Aluzinit, i është vënë tritol në banesë. Fatmirësisht, lënda...

10 ndryshime që “Euro 2020” solli në jetën tonë

Vera e re në fuçinë e vjetër Nga Roland Qafoku Duke e shkruar “Euro 2020”, por që luhet në 2021, na duket si një mall i...

Ne e kemi Shvejkun tonë

Skifter Kalaja

Italia mposht Anglinë në shtëpi dhe ‘pushton’ Europën (Video)

“It’s not coming home, it’s going to Rome!” Me këtë shprehje tifozët Italian festuan titullin e dytë në histori si kampion Europe të Kombëtares...

Lajme të tjera

Web TV