Anglezët kërkojnë përsëritjen e finales me Italinë, mbi 100 mijë persona nënshkruajnë peticionin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Anglezët nuk pranojnë humbjen ndaj Italisë në finalen e EURO 2020 në “Wembley”.

Më shumë se 100 mijë tifozë të Anglisë kanë nënshkruar peticionin, duke kërkuar që UEFA të përsërisë finalen e Europianit. Anglezët pretendojnë se arbitri Bjorn Kuipers ishte në krahun e Italisë në ndeshjen e 11 korrikut, duke thënë se i dha një dorë skuadrës së Mancinit për të fituar trofeun në fund.

Kryesisht ata e kanë me rastin në minutën e 96-të, kur Chiellini humbi një top në mesfushë dhe ndali në mënyrë të gabuar talentin Saka. Sipas anglezëve në atë rast mbrojtësi i Italisë duhej të ndëshkohej me karton të kuq dhe jo të verdhë. Të mërzitur me këtë, tifozët anglezë kanë hapur një peticion, ku kërkohet përsëritja e ndeshjes, i cili është nënshkruar nga më shumë se 100 mijë njerëz


Të fundit

Anglezët kërkojnë përsëritjen e finales me Italinë, mbi 100 mijë persona nënshkruajnë peticionin

Anglezët nuk pranojnë humbjen ndaj Italisë në finalen e EURO 2020 në “Wembley”. Më shumë se 100 mijë tifozë të...

Zjarri në spitalin e Covid-19, rritet në 92 numri i viktimave

Ka shkuar në 92 numri i viktimave nga zjarri që ra në një spital në Irak. Më herët u raportua për së paku 60...

Kapja e kokainës në Portin e Durrësit, reagon Çuçi: Dëshmi e luftës pa kompromis kundër krimit

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar pas kapjes së një sasie prej 11 kg e 650 gram kokainë në një kontejner me banane...

Policia italiane kap në flagrancë “skifterët” shqiptarë

Një grup grabitësish pjesë i përbërë nga 3 shtetas shqiptarë janë goditur nga policia italiane, ndërsa akuzohen për disa ngjarje të ndodhura në disa...

Ja dy futbollistët italianë që do të sfidojnë Messin tek “Topi i Artë”

Pas Evropianit, është koha për të votuar. Çmimet e FIFA-s dhe sidomos Topi i Artë merr vëmendje maksimale. Kjo edhe faktin se vitin e...

Lajme të tjera

Web TV