Përmbytet Londra, rrugët shndërrohen në lumenj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeqyteti britanik është “goditur” nga një stuhi shiu mbrëmjen e djeshme që ka “dorëzuar” Londrën në “pushtetin e ujit”.

 

Rrugët janë shndërruar në lumenjtë të pakalueshme për automjetet dhe qytetarët, të cilët teksa vështirësitë po shtoheshin me shtimin e intensitetit të shiut, i kanë telefonuar skuadrave të emergjencës për ndihmë.

 

Qindra biznese dhe shtëpi tashmë janë nën uji, pasi edhe sipas ekspertëve për vetëm disa orë, në Londër ka rënë shiun e një muaj të tërë.

Pamjet e publikuara nga qytetarët e zonës po “pushtojnë” internetin.

Moti me të vërtet është “çmendur”!

Të fundit

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve,...

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Dentisti i vë këllëf mbi infeksion pa bërë grafi, pacientja detyrohet të heqë dhëmballën

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë denoncim nga një qytetare për klinikën dentare “Risus” në Tiranë dhe çiftin e stomatologëve Enerjeta dhe Julian...

Policia greke operacion në kufirin me Shqipërinë, arrestohen 18 emigrantë të paligjshëm

Autoritetet greke kanë ndërmarrë një operacion në kufirin greko-shqiptar. Operacioni po zhvillohet në Kostur dhe bëhet fjale për transport emigrantësh të paligjshëm. Kanë qenë autoritetet...

Altin Dumani nuk duket i frikësuar dhe ky është lajm i mirë

Nga Mero Baze Drejtuesi i SPAK Altin Dumani ka folur para një grupi gazetarësh, duke ju dhënë përgjigje gjtihë pyetjeve për çështjet që ka nën...

Lajme të tjera

Web TV