Rëndohet situata me ujin në Kosovë, ndërrojnë jetë dy persona, mbi 800 të tjerë të helmuar në spital

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka marrë përmasa tragjike situata me helmimin nga uji në Deçan të Kosovës, ku raportohet se kanë humbur jetën dy persona, ndërsa mbi 800 të tjerë kanë përfunduar në spital.

Prokuroria Themelore e Pejës ka njoftuar se kanë ndodhur dy raste të “Vdekjes së dyshimtë”, për shkak të situatës së krijuar në atë rajon.

Lajmin e ka konfirmuar për mediet fqinje zëdhënësi i kësaj prokurorie, Shkodran Nikçi.

“Gjatë 24 orëve të fundit, kanë ndodhur dy vdekje të dyshimta në komunën e Deçanit. Për shkak të situatës se krijuar në atë rajon, Prokurori kujdestar i Departamentit të Krimeve të Rënda, ka urdhëruar që trupat e pajetë të dërgohen për ekspertizën mjeko-ligjore në IML për të kuptuar me shumë lidhur me rrethanat e vdekjes se tyre”, ka thënë ai.


Të fundit

14 Korrik, Festa Kombëtare e Francës/ Historia dhe festimet madhështore që do të zhvillohen

 Mentor HOXHA - Paris   Që nga viti 1880, Republika e Francës organizon çdo 14 Korrik parada të mëdha ushtarake...

Balla inspekton punimet në lagjen “Brigada e 17 Sulmuese” në Elbasan: Gati projekti i madh për rikualifikimin urban

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Gledian Llatja inspektoi nga afër punimet që po kryhen...

Shqipëri-Angli firmosin marrëveshjen e re për emigrantët

Shqipëria dhe Anglia kanë nënshkruar një marrëveshje për dëbimin e emigrantëve shqiptarë pa letra dhe të atyre që janë përfshirë në vepra kriminale. Marrëveshja...

Rëndohet situata me ujin në Kosovë, ndërrojnë jetë dy persona, mbi 800 të tjerë të helmuar në spital

Ka marrë përmasa tragjike situata me helmimin nga uji në Deçan të Kosovës, ku raportohet se kanë humbur jetën dy persona, ndërsa mbi 800...

Jean-Paul Marat, vrasja e idhullit jakobin të Revolucionit Francez

Më 13 korrik të vitit 1793, gazetari dhe revolucionari francez Jean-Paul Marat, i fraksionit radikal Jakobin, vritet në vaskë nga Charlotte Corday, anëtare e...

Lajme të tjera

Web TV