Ja çfarë parashikuan Simpsons 7 vite më parë!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Adhuruesit e  Simpsons mbetën të habitur kur zbuluan se shfaqja e animuar kishte parashikuar saktë udhëtimin e Richard Branson në hapësirë.

Krijuar nga talenti i karikaturave Matt Groening, seriali komedi është kredituar me parashikimin e frikshëm të një mori ngjarjesh madhore gjatë 32 sezoneve të fundit.

Klipi i fundit u bë viral pasi manjati 70-vjeçar i biznesit Richard Branson fluturoi në buzë të hapësirës në bordin e një fluturimi të fundit Virgin Galactic.

https://pressftp.virgingalactic.com/virgingalactic/press

Veshur si një astronautë, videot e Richard-it të publikuara në fillim të kësaj jave shfaqën miliarderin që notonte rreth kabinës së tij ndërsa shikonte Tokën e largët.

Sidoqoftë, duket se Simpsons në të vërtetë kishin parashikuar udhëtimin hapësinor të Richard-it shtatë vjet më parë në një episod të quajtur “Lufta e Artit”.

Në klipin vizatimor, i cili u transmetua për herë të parë në vitin 2014, një Richard Branson i animuar u përkul dhe buzëqeshi ndërsa ai udhëtonte përreth në një anije kozmike dhe admironte disa vepra arti.

Parashikimi i Simpsons është më i fundit në një varg të gjatë skenash të ngjashme me ato që kanë luajtur që nga ajo kohë në jetën reale.

 


Të fundit

Ja çfarë parashikuan Simpsons 7 vite më parë!

Adhuruesit e  Simpsons mbetën të habitur kur zbuluan se shfaqja e animuar kishte parashikuar saktë udhëtimin e Richard Branson...

Aktorja 31-vjeçare e filmave për të rritur vret veten, zbulohet arsyeja

Polica amerikane tha se beson se Dahlia Sky, e cila kishte qenë aktore pornografike për 10 vitet e fundit, ka qëlluar veten me armë,...

“Indiana Jones 5”, Antonio Banderas i bashkohet kastit të filmit të famshëm

Kasta e filmit “Indiana Jones 5” pasurohet me një karakter të ri, ai që do të interpretohet nga Antonio Banderas. Aktori spanjoll bashkohet me...

Trupat e pajetë që vijnë nga Greqia duhet të paketohen me vulë doganore

Përpara se të dërgojë të ndjerin për në banesën e fundit, makina e funeralit më parë duhet të bëjë një ndalesë në doganën e...

Falsifikonin dokumente drejt SHBA-së/ SPAK çon për gjykim 24 të pandehur

SPAK ka dërguar dërguar për gjykim 24 të pandehur, të cilët kundrejt parave dërgonin qytetar me viza false drejt Kanadasë dhe SHBA-së. 'Sot më datë 16...

Lajme të tjera

Web TV