Kadilli ironizon Bashën: Shpresoj që kryetari të mos ketë pasur nevojë për gjumë, por të reflektojë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Fatbardh Kadilli, nuk la pa ironizuar me largimin e kreut të PD-së, Lulzim Bashës nga mbledhja e Kuvendit Kombëtar para kohe, pa pritur që të mbaronin fjalimet të gjithë drejtuesit politikë të qarqeve. Në fjalën e tij, Kadilli tha se uron që Basha “të mos ketë patur nevojë për gjumë, por të reflektojë”. Po ashtu ai nuk i kurseu as kritikat për mënyrën sesi është drejtuar PD, ndërsa u shpreh se qytetarët duan një parti të hapur. Sipas Kadillit, PD do të bëhet forcë e parë në vend, kur demokratët të bashkohen për ta bërë atë një parti më madhe se kryetari.

“Kryetari Basha iku, shpresoj të mos ketë pasur nevojë për gjumë, po të reflektojë. Herët a vonë, të gjithë do ballafaqohemi me të shkuarën, me çdo gjë të keqe që kemi prodhuar ne vetë. Një opozitë e korruptuar është tradhtar i qytetarët. Qytetarët duan një PD të hapur, ku të kenë shpresë. Hapja është gatishmëri për të jetuar bashkë edhe kur kemi ide konkurruese. Po i kthyem lirinë, vlerën e konkurrencës partisë sonë, do ja garantojmë edhe qytetarit.

Qytetarët do të na besojnë nëse do të jemi të hapur e të bashkuar, për t’i treguar se nuk jemi sundimtarët e sotëm, por ndryshe nga ata. Mos ngushëllohemi me faktin që jemi parti popullore Europiane ne duhet ët jemi parti popullore në Shqipëri në radhë të parë. Ne duhet t’u kthejmë qytetarëve institucionet e demokracisë. Duhet të shpallim artë e jemi partie e parë pro perëndimore dhe nuk kemi e nuk do të kemi kurrë moskuptim me partnerët perëndimor, duhet të dëshmojmë se jemi partnerët e parë të perëndimit në këtë tokë. Kur të kemi punuar bashkë për një PD më të madhe se kryetari, do të jemi forca më e madhe në vend dhe forcë e parë”, tha Kadilli.


Të fundit

Kadilli ironizon Bashën: Shpresoj që kryetari të mos ketë pasur nevojë për gjumë, por të reflektojë

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Fatbardh Kadilli, nuk la pa ironizuar me largimin e kreut të PD-së, Lulzim Bashës...

Familja e Orindës dhe Turit të bashkuar në shtëpi për pritjen e Atarës së vogël (Foto)

Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë më 15 korrik. Këngëtarja solli në jetë vogëlushen të cilën e pagëzuan...

Ishulli i miliarderëve rikthen masat kufizuese/ S’ka muzikë gjatë 24 orëve

Greqia po përballet me një rritje të lartë të numrit të të infektuarve me Covid dhe variantin Delta, vetëm pak kohë pasi u lehtësuan...

E rëndë në Itali/ Shqiptari vritet me thikë në mes të rrugës, alarmohen këmbësorët

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali këtë të shtunë. Mediat përtej Adriatikut shkruajnë se një shqiptar, është vrarë me thikë nga fqinji...

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj janë martuar në fshehtësi?! Ja detaji që i nxorri zbuluar

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj kanë treguar se kanë një nga lidhjet më të forta në showbizz-in tonë. Genci ka festuar ditëlindjen dhe nuk...

Lajme të tjera

Web TV