E mori me qira në Zvicër/ Kosovari bënte gara me Lamborghini në rrugët e Shqipërisë, ‘konkurrent’ kishte një BMW

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një Lamborghini gri “gjëmonte” autostradës drejt Vlorës, i ndjekur nga afër nga një BMW e zezë.

Kështu e fillon shkrimin media zvicerane Blick.ch, duke rrëfyer për një ngjarje të ndodhur në rrugët e Shqipërisë, në të cilën protagonistë janë dy kosovarë që jetojnë në Zvicër.

Sipas medias në fjalë, makinat luksoze po bënin një garë, duke përshpejtuar deri në 225 kilometra në orë aty ku e lejuar ishte vetëm deri në 100 kilometra në orë.

Në dalje të qytetit, oficerët e policisë ndalojnë makinat me targa Schëyz dhe sipas policisë, në timonin e Lamborghini ishte një kosovar i cili jeton në Zvicër.

Ndërkohë vë në pah Blick.ch, numri i tabelave tregon se bëhet fjalë për një makinë të marrë me qira nga në Schübelbach SZ të Zvicrës.

Megjithatë, pronari i kompanisë nuk ka dashur të komentojë për Blick. Ai ishte me pushime dhe nuk dinte asgjë për një incident të tillë.

Ndërkohë një 37-vjeçar nga Kosova ngiste makinën me BMË dhe makina e tij i përket një kompanie pastrimi në kantonin Schëyz.

Shefi i tyre është gjithashtu me pushime dhe nuk ishte në dispozicion për të komentuar rreth ngjarjes, për Blick.

Si pasojë, në stacionin e policisë, të dy shpejtuesit duhet t’i nënshtroheshin një kontrolli alkooli – dhe të “pajtohen” me një gjobë të rëndë: shoferi i BMË duhet të paguajë 1500 franga zvicerane, ndërsa ai i Lambos rreth 1000 franga zvicerane.

Policia shqiptare shkruajti në një mesazh drejtuar të gjithë atyre që drejtojnë me shpejtësi:

“Të ngasësh automjetin me një shpejtësi të tillë është fatale. Ju rrezikoni seriozisht jetën tuaj dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës”.

Lexo edhe :  Kapja e kokainës në portin e Durrësit/ Prokuroria shpall moskompetencë, dosja i kalon SPAK

 


Të fundit

E mori me qira në Zvicër/ Kosovari bënte gara me Lamborghini në rrugët e Shqipërisë, ‘konkurrent’ kishte një BMW

Një Lamborghini gri “gjëmonte” autostradës drejt Vlorës, i ndjekur nga afër nga një BMW e zezë. Kështu e fillon shkrimin...

Padia e banorëve të zonës/ Gjykata e Lartë merr vendimin: Pezullohet puna për ndërtimin e HEC-eve në Valbonë

Gjykata e Lartë ka vendosur të pezullojë punën për ndërtimin e HEC-eve në Valbonë, deri në zgjidhjen përfundimtare të çështjes me vendim të formës...

Bie sërish numri i infektimeve, Ministria jep të dhënat: Asnjë humbje jete!

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vaksinohen për t’u mbrojtur nga Covid19, në çdo qendër shëndetësore dhe pikë vaksinimi...

Hoqi kryqin nga Katedralja e Shkodrës në videoklip, kritikohet ashpër Capital T

Para 1 jave Capital T publikoi videoklipin e tij më të ri, “Buzëqeshje”. Por vetëm ditën e djeshme njerëzit vunë re se reperi kishte...

Çuçi në Kakavijë me ambasadoren e SHBA-së dhe Greqisë: Shqipëria me kufij të sigurt dhe shërbime cilësore

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ishte në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, për të parë nga afër disa pajisje të dhuruara për Policinë...

Lajme të tjera

Web TV