Manastirliu: Më shumë se 1 milion e 90 mijë vaksinime në Shqipëri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu shkruan se mbi 1 milion e 90 mijë shqiptarë janë vaksinuar ndaj COVID-19.

Ajo thotë se vetëm nëpërmjet këtij procesi do të mund të frenohet përhapja e COVID-19, duke mbrojtur veten dhe njerëzit.

Statusin e vet në profiling zyrtar në Facebook, Manastirliu e shoqëron me disa foto nga vaksinimi në Sukth të Durrësit.

STATUSI NGA MANASTIRLIU

Vaksinim 🧪 Vaksinim🧪 Vaksinim

Më shumë se 1 milion e 90 mijë vaksinime janë kryer që prej fillimit të këtij procesi jetik dhe vetëm përmes vaksinimit do të frenojmë përhapjen e #Covid19, duke mbrojtur veten dhe njerëzit e dashur.

***Vaksinimi me njësitë e lëvizshme në Sukth të Durrësit.

#VaksinimiShpëtonJetë

#ShqipëriaBuzëqesh🌼


Të fundit

Manastirliu: Më shumë se 1 milion e 90 mijë vaksinime në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu shkruan se mbi 1 milion e 90 mijë shqiptarë janë vaksinuar ndaj COVID-19. Ajo thotë...

Debutim historik me Barcelonën, Manaj shënon tre herë në miqësore (Video)

I transferuar te Barcelona B në janarin e 2020-ës, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare Rey Manaj priti plot një vit e gjysmë për të debutuar...

Politikani italian vret me armë emigrantin pas konfliktit në lokal (Detaje/Emrat)

Një anëtar i partisë së djathtë të Lidhjes Italiane, Massimo Adriatici do të qëndrojë në “arrest shtëpiak”, pasi akuzohet se vrau me armë një...

Unaza e Madhe në verilindje të kryeqytetit, Rama poston videon: Është realizuar 90 % e projektit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga Kantieri i Unazës në pjesën verilindore, Loti 2 dhe 3 në Tiranë. Kreu i qeverisë shkruan se...

“Vjosa Park Kombëtar”, slogani për mbrojtjen e lumit shpaloset në sheshin Duomo në Milano

Slogani “Vjosa Park Kombëtar Tani” është shpalosur në sheshin Duomo në Milano, Itali.  Ideja është realizuar nga disa aktivistë që kërkojnë mbrojtjen e lumit...

Lajme të tjera

Web TV