Greqi/ Policia aksion në ujërat e Kretës, shpëtohen 37 emigrantë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia greke na ndërmarrë një operacion për shpëtimin e emigrantëve në bregdetin e Kretës.

Gjatë gjithë operacionit, anijet tregtare lundruese injoruan thirrjet e fregatave turke dhe vepruan në përputhje me udhëzimet e EKSED.

Një total prej 37 personash u shpëtuan nga 45 pasagjerët, sipas të shpëtuarve, nga të cilët 32 zbarkuan në Ierapetra nga anija tregtare me flamur Maltez “ARAL” dhe 5 në Karpathos nga një helikopter SUPER PUMA.

Hetimet janë duke vazhduar nga anijet tregtare.


Të fundit

Greqi/ Policia aksion në ujërat e Kretës, shpëtohen 37 emigrantë

Policia greke na ndërmarrë një operacion për shpëtimin e emigrantëve në bregdetin e Kretës. Gjatë gjithë operacionit, anijet tregtare lundruese...

Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Tokio 2020” (Video)

Në orën 13:00 ka filluar zyrtarisht ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike “Tokio 2020” dhe tashmë në stadiumin Olimpik ka parakaluar edhe ekipi i Kosovës. Shumica...

Itali/ Arrestohet shqiptari me 2 milionë euro kokainë në makinë, në pranga edhe vajza rumune që e shoqëronte

Policia italiane ka kapur një sasi prej 17 kilogramë kokainë të pastër për një vlerë prej 2 milion euro. Në pranga ka rënë një...

“Nder të jem në Shqipëri”/ Dua Lipa poston foto pas vizitës në Tiranë: Faleminderit për mikpritjen

Artistja e njohur me famë botërore Dua Lipa ka reaguar pas vizitës që pati ditën e sotme në Tiranë. Me një postim në Instagram ajo...

COVID-19/ Asnjë humbje jete, 31 raste të reja dhe 9 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vaksinohen për t’u mbrojtur nga Covid19, në çdo qendër shëndetësore dhe pikë vaksinimi...

Lajme të tjera

Web TV