Kurbin/ Zjarri i ndezur i del jashtë kontrollit dhe djeg ullishtet, procedohet 45-vjeçarja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 45-vjeçare është proceduar nga Policia e Kurbinit për shkatërrim pronë nga pakujdesia.

Uniformat blu bëjnë me dije se 45-vjeçarja A.T., banuese në fshatin Zhejë të Kurbinit ka ndezur zjarr në tokën e saj por flakët kanë dalë jashtë kontrollit.

Në këtë mënyrë si pasojë e përhapjes së flakëve janë djegur ullishte në kodrën e fshatit.

Sakaq Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës nga pakujdesia”.

Kurbin /Informacion- Vijon puna për vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve.

Policia procedon penalisht një shtetase për shkatërrim prone nga pakujdesia.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin proceduan penalisht në gjendje të lirë shtetasen A.T.,45 vjeçe, banues në fshatin Zhejë, Kurbin.

Procedimi ndaj kësaj shtetase filloi pasi në fshatin Zhejë , ka ndezur zjarr në tokën e saj dhe i ka dalë jashtë kontrollit duke djegur ullishte në kodrën e fshatit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprën penale “Shkatërrimi i pronës nga pakujdesia”.


Të fundit

Kurbin/ Zjarri i ndezur i del jashtë kontrollit dhe djeg ullishtet, procedohet 45-vjeçarja

Një 45-vjeçare është proceduar nga Policia e Kurbinit për shkatërrim pronë nga pakujdesia. Uniformat blu bëjnë me dije se 45-vjeçarja...

Manastirliu: Më shumë se 13 mijë qytetarë u vaksinuan sot, nëse jeni mbi 18 vjeç shfrytëzoni fundjavën për t’u vaksinuar

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton se vetëm sot janë vaksinuar mbi 13 mijë qytetarë ndaj COVID-19. Manastirliu thotë se deri më sot kanë kryer...

U kap me drogë në makinë, shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit

Policia e Elbasanit ka shoqëruar sot në komisariat djalin e Azem Hajdarit. Mësohet se 23-vjeçari Azem Hajdari është shoqëruar nga “blutë” pasi iu gjetën 5...

E rëndë në Itali/ U qëllua me thikë nga dy persona, 27-vjeçari shqiptar në gjendje të rëndë në spital

Një shtetas shqiptar 27 vjeç, i njohur për policinë, u plagos me thikë në shpinë të premten në mëngjes, rreth orës 13:30 në Romë....

Përmbytjet në Kinë/ Nëna e shpëtoi nga rrënojat e më pas vdiq, momenti kur ekipet e shpëtimit nxjerrin foshnjën (Video)

Pas Gjermanisë dhe Beligjikës, tashmë Kina po kalon një situatë të vështirë përsa i përket përmbytjeve nga reshjet e shiut. Deri më tani janë konfirmuar...

Lajme të tjera

Web TV