Nisja e Lojërave Olimpike Tokio 2020, Rama uron ekipin e Shqipërisë: Suksese!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ekipi shqiptar i Tokio 2020 ka parakaluar në ceremoninë e fillimit të Lojërave Olimpike. Flamuri shqiptar është ngritur në stadiumin ku do të zhvillohen lojërat.

Rama ka uruar ekipin suksese teksa Shqipëria do të performojë në disa sporte me garuesit e saj.

Lojërat Olimpike në Tokio të Japonisë duhet të ishin mbajtur një vit më parë, por si shumë kompeticione e evenimente u shtynë me 1 vit për shkak të pandemisë.


Të fundit

Nisja e Lojërave Olimpike Tokio 2020, Rama uron ekipin e Shqipërisë: Suksese!

Ekipi shqiptar i Tokio 2020 ka parakaluar në ceremoninë e fillimit të Lojërave Olimpike. Flamuri shqiptar është ngritur në...

Dua Lipa i bashkohet nismës së Bashkisë së Tiranës ‘adopto një kopësht’, Veliaj: Dhuratë për 300 fëmijë

Këngëtarja e famshme botërore Dua Lipa, e cila prej ditës së djeshme ndodhet në Shqipëri, i është bashkuar nismës së Bashkisë së Tiranës, “Adopto...

Rindërtimi nga tërmeti, Rama publikon pamjet nga lagjia ‘5 Maji’ në Tiranë: 3500 apartamente për 11 mijë banorë

Në total 3500 apartamente do të ndërtohen në lagjen 5 Maj në Tiranë për banorët, të cilëve ju shkatërruan banesat për shkak të tërmetit...

Po ecte me shpejtësi në rrugën Ksamil-Sarandë, mjeti del nga rruga dhe përmbyset, s’ka të lënduar

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë mesditë në rrugën Ksamil – Sarandë. Mësohet se një mjet Ford Fiesta, duke ecur me shpejtësi, ka dalë nga...

Dikush i vë flakën rezidencës luksoze të çiftit të famshëm Beyonce dhe Jay-Z

Një rezidencë në Nju Orlins, që besohet se i përket çiftit të famshëm Beyonce dhe Jay-Z, është përfshirë nga flakët. Mediat e huaja bëjnë...

Lajme të tjera

Web TV