Rama prezanton anëtarin e Bordit të Agjencisë së Arsimit, themelues i disa programeve në universitetet europiane

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tomas Jelenski është zgjedhur në mesin e 11  anëtarëve ndërkombëtarë të Bordit të Akreditimit të Agjencisë së Sigurimit të Cilësisë së Arsimit të Lartë.

Lajmi është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se Jelenski ka themeluar disa programe pasuniversitare në shumë universitete evropiane.

Prej vitit 2020 është emëruar Kryetar i Komitetit të Ekzaminimit në Agjencinë Kombëtare për Shkëmbime Akademike në Poloni.

Postimi i plotë i Edi Ramës:

Superskuadra ndërkombëtare e Bordit të Akreditimit të Agjencisë së Sigurimit të Cilësisë së Arsimit të Lartë

TOMAS JELENSKI drejton Qendrën Ndërkombëtare të Arsimit dhe ka themeluar disa programe pasuniversitare në shumë universitete evropiane. Gjatë një dekade ai ka qenë i deleguar nga Ministria e Shkencave dhe Arsimit të Lartë e Polonisë në Komitetin Ndërsektorial të Arsimit e të Bursave për të Huajt dhe që prej vitit 2020, është emëruar Kryetar i Komitetit të Ekzaminimit në Agjencinë Kombëtare për Shkëmbime Akademike në Poloni.

Ai është përzgjedhur si ekspert i Komisionit Evropian dhe Fondacionit Evropian për Shkencën.


Të fundit

Rama prezanton anëtarin e Bordit të Agjencisë së Arsimit, themelues i disa programeve në universitetet europiane

Tomas Jelenski është zgjedhur në mesin e 11  anëtarëve ndërkombëtarë të Bordit të Akreditimit të Agjencisë së Sigurimit të...

Lajm i mirë/ Ulet numri i rasteve të reja nga Covid-19, asnjë humbje jete

Shqipëria ka regjistruar 25 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Prej ditës së djeshme ka një rënie me 6 raste...

Haga lë Thaçin në paraburgim, i refuzohet kërkesa për mbrojtje në liri!

Gjykata Speciale e Hagës vendosë t’i refuzojë ish-presidentit të Kosovës kërkesën për t’u mbrojtur në liri. Gjyqtari francez e injoroi garancinë e ofruar nga dy...

Dy adoleshentë trondisin botën e taekundos në Tokio, eleminojnë favoritët

Medalja e Artë e Distria Krasniqit në Tokio ishte lajmi më i madh dhe i pritur për botën mbarëshqiptare, por lajmin kryesor erdhi nga...

Ishte i pirë/ Shqiptari futet në shtëpinë e komshies 80-vjeçare dhe tenton ta përdhunojë

Një ngjarje e rëndë dhe njëkohësisht e pazakontë është regjistruar në Galaci të Greqisë, ku një 61-vjeçar shqiptar ka tentuar të përdhunojë komshien e...

Lajme të tjera

Web TV