Kapen dy ngarkesa me drogë në kufirin greko-shqiptar (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ne Kestrinti, Igumenicë janë kapur pas mesnate dy shtetas shqiptarë duke transportuar me krahë 2 canta që përmbanin 31  pako me 33 kg 260 gram marijuanë.

Një person i trete arriti të largohej me vrap duke u futur sërisht në toke shqiptarë. Të arrestuarve iu sekuestrua edhe nje thike e llojit “flutur”. Ndërkohë në Kostur është ndaluar një mjet që drejtohej nga një grek 56-vjec.

Në brendësi të mjetit u gjeten dhe sekuestruan 5 canta që përmbanin 30 pako me 58 kg 800 gram marijuane. U sekuestrua celulari me një karte SIM.


Të fundit

Kapen dy ngarkesa me drogë në kufirin greko-shqiptar (Foto)

Ne Kestrinti, Igumenicë janë kapur pas mesnate dy shtetas shqiptarë duke transportuar me krahë 2 canta që përmbanin 31 ...

Media kroate: Ky është shkaku i aksidentit, njëri nga shoferët vdiq

Të paktën 10 persona kanë vdekur në një aksident afër Slavonski në Koraci, dhe të paktën 40 persona po marrin trajtim mjekësor. Sipas medias kroate, 24sata.hr,...

Aksidenti me 10 viktima, Kurti: S’kemi njoftim zyrtar për detajet, Ministri i Brendshëm drejt Kroacisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas lajmit se një autobus me targa kosovare është aksidentuar në Kroaci e për pasojë 10 njerëz...

Mjeku kroat jep detaje nga aksidenti tragjik i autobusit kosovar: 45 persona janë të lënduar, 8 në gjendje rëndë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kroaci. Si pasojë e këtij aksidenti dyshohet të kenë humbur jetën 10 persona, të...

Detaje për tragjedinë në Kroaci, dyshohet se shoferin e zuri gjumi

Detaje të reja për tragjedinë në Kroaci, dyshohet se shoferin e zuri gjumi. Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kroaci....

Lajme të tjera

Web TV