13-vjeçarja u mbyt në lumin Buna, flet i ati: Vajza nuk dinte not, jam i shokuar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë që ndodhi ditën e sotme në afërsi të fshatit Oblikë, Shkodër ku u mbyt një vajzë 13-vjeçe.

Në një intervistë për “News 24” babai i vajzes, Naim Lani shprehet se ka qene ne Ulqin te Malit te Zi duke punuar dhe përmes telefonatës urgjente e bashkëshortes se tij e ka bërë që të vijë me shpejtësi drejt Shqiperisë. Mes dhimbjesh ai rrëfen se vajza nuk dinte not mirë dhe se bashkë me tre fëmijët e tij ka qenë edhe një i rritur.

“Vajza ka ardhur per t’u larë në lumin Buna. Bashkë me të ka qenë edhe vajza tjetër 12 vjeçe dhe djali më i vogel. Ata i kanë thënë bashkëshortes se gjoja po shkojmë tek halla që kanë në Oblikë por në fakt kanë ardhur për t’u larë në lumë pa e ditur. Vajza nuk ka ditur mire not dhe e ka marrë rrjedha e lumit. Jam pa fjalë dhe i shokuar nga kjo ngjarje. Bashkë me tre fëmijet e mi ka qenë edhe një person tjetër më i rritur që është komshi i joni. Fëmijët nuk vinin shpesh këtu në lumë. Nuk di ç’të them më shumë pasi jam pa fjalë nga ngjarja e rëndë”- shprehet ai.


Të fundit

Greqia goditet nga tërmeti, ja sa ishte magnituda

Greqia është goditur sërish nga një tërmet me madhësi 3.9. Sipas mediave greke lëkundja u regjistrua në 17:33 me thellësi...

13-vjeçarja u mbyt në lumin Buna, flet i ati: Vajza nuk dinte not, jam i shokuar

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë që ndodhi ditën e sotme në afërsi të fshatit Oblikë, Shkodër ku u mbyt një...

Të dehur në timon ose pa leje drejtimi, policia arreston 7 shoferë

Policia Rrugore iu bën apel shoferëve të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, që të arrijnë në destinacion të sigurt dhe me patentë në xhep. Ndërkohë...

Manastirliu: Hapet Njësia e Hemodinamikës për ndërhyrjet në zemër dhe ato neurologjike në Spitalin Memorial Fier

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar Shërbimin e ri të Hemodinamikes në Spitalin Memorial Fier, i cili bën pjesë në...

Operacioni antidrogë në Tiranë, policia jep detaje: Sekuestruam mbi 1 kg kokainë

Policia ka dhënë detaje lidhur me operacionin antidrogë të zhvilluar ditën e sotme në Tiranë. Njoftim i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë: Sektori për Hetimin e...

Lajme të tjera

Web TV