E moshuara kthehet në heroinë, shpëton foshnjen që ra nga 20 m lartësi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një grua është duke u konsideruar si një heroinë në vendin e saj. 64-vjeçarja Sveltana Sanarova, ka arritur të shpëtojë me sukses një foshnje që ra nga 20 metra lartësi.

Gruaja sapo ishte kthyer nga të bërit pazar, ku pa foshnjën duke u varur në parvazin e një apartamenti.

Babai dhe nëna e djalit, bërtitën të tmerruar për ndihmë. Për fat të mirë, aty pranë u gjend Sanarova, e cila hapi duart dhe arriti të priste fëmijën.

“Gjithçka ndodhi shumë shpejt. Pashë djalin që po varej në parvaz, hapa duart dhe e prita. Për fat të mirë gjithçka përfundoi me sukses. Baba i saj më ofroi para, nuk pranova, ndihesha e ofenduar nga kjo”, u shpreh gruaja.


Të fundit

E moshuara kthehet në heroinë, shpëton foshnjen që ra nga 20 m lartësi

Një grua është duke u konsideruar si një heroinë në vendin e saj. 64-vjeçarja Sveltana Sanarova, ka arritur të...

Pas një muaji, rikthehen viktimat nga Covid-19/ Ja sa raste u regjistruan gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen ndaj Covid19, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt dhe për të frenuar përhapjen...

Shkrumbohen rajone të tëra në Greqi, banorët refuzojnë të evakuohen

Greqia vazhdon të jetë në luftë me zjarret që kanë përfshirë një pjesë të madhe të rajoneve të saj. Glafkos, Patra, Koukouli, Achaia, Kretë, Athinë,...

Në kërkim nga drejtësia shqiptare, Florenc Çapja punësohet në Dubai

Florenc Çapja, megjithëse në kërkim për vrasje në Shqipëri, prej 12 korrikut është një qytetar i lirë në Emiratet e Bashkuara Arabe, dhe nuk...

Greg Rama poston foto me Dua Lipën nga jugu: Kemi mundësi dhe për më mirë

Artistja shqiptare me famë botërore Dua Lipa prej disa ditësh ndodhet në Shqipëri, ku së fundmi po shijon pushimet në jug të vendit. Ajo ka...

Lajme të tjera

Web TV