Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”/ Çiklisti bie pa ndjenja gjatë garës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Çiklisti amerikan, Connor Fields ka pësuar një aksident gjatë garës së tij në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

28-vjeçari nga Las Vegas, gjatë garës, kishte një përplasje me një nga konkurrentët dhe u përplas në tokë, ku mbeti pa ndjenja. Mjekët kanë ndërhyrë menjëherë dhe çiklisti është transportuar për në spitalin e kujdesit intensiv. Aty është zbuluar, se ai kishte pësuar hemorragji në tru, probleme me mushkërinë dhe kishte gjithashtu disa kocka të thyera.

Megjithatë për fat të mirë, tashmë Fields i është rikthyer vetëdija dhe ai mban mend gjithçka, diçka që ka gëzuar së tepërmi mjekët, pasi rrezikonte së tepërmi.

Aventura e çiklistit amerikan në Olimpiadë është mbyllur ditën e sotme, pasi për shkak të dëmtimeve të marra, e ka të mundur për të vazhduar më tej garën.

 

Të fundit

Ndeshje e luftuar në “San Mames”, mbyllet në barazim pa gola sfida Bilbao-Barcelona

Barazim pa gola në takimin Athletic Bilbao-Barcelona. Sfida e luajur në “San Mames” prodhoi dëmtime dhe fare pak raste...

VIDEO/ Napoli mposht Juventusin dhe merr fitoren e dytë radhazi në Serie A

Fitore dramatike e Napolit përballë Juventusit. Kampionët në fuqi të Italisë triumfuan 2-1 në “Diego Maradona”. Kvicha Kvaratskhelia dhe Giacomo Raspadori shënuan golat e...

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën e pluhurit. Xhenxhefili është...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

Lajme të tjera

Web TV