Covid-19 rikthehet në Wuhan/ Autoritetet do të testojë të gjithë banorët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Autoritetet në Wuhan do të testojnë të gjithë qytetin pas shpërthimit të variantit Delta. Qyteti prej 11 milion banorësh do të fillojë testimin për të gjithë banorët”, tha zyrtari Li Tao në një konferencë shtypi të martën.

Miliona  kinezë tashmë ndodhen në karantinë. Pekini ka bllokuar linjat e transportit dhe ka imponuar testime masive për të shmangur përhapjen e virusit. Partia Komuniste është mburrur për suksesin e saj duke eliminuar virusin në pjesën më të madhe të vendit, por rastet e reja në Wuhan – ku virusi u shfaq për herë të parë  ka rritur shqetësimin te banorët.

Kina ka regjistruar më shumë se 400 raste lokale që nga mesi i korrikut.


Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV