Britani/ Incidente gjatë protestës kundër pasaportës së vaksinimit (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pasaporta e vaksinimit është kthyer në një kusht në shumë vende. Britania e Madhe është një ndër vendet që e ka kthyer në detyrim pasaportën anti Covid.

Mediat vendase bëjnë me dije se dhjetëra protestues kundër vaksinës u përpoqën të sulmonin studiot e BBC -së në Londrën Perëndimore këtë pasdite duke shkaktuar përplasje të dhunshme me policinë – me të paktën një që arriti brenda.

Protesta, e organizuar nga grupi kundër bllokimit Zëri Zyrtar, besohet se ka qenë drejtuar kundër pasaportave të vaksinave.

Ndërkohë një grup protestuesish janë përpjekur që të futen në zyrat e BBC.

Grupi nuk është i kënaqur që qytetarëve po u obligohet të vaksinohen në mënyrë që të kenë qasje nëpër vende publike dhe organizime tjera. Policia, së bashku me sigurimin arriti që të shtyjë protestuesit dhe t’i largojë ata nga studiot e BBC ndërkohë që aty po punohej.

 


Të fundit

Britani/ Incidente gjatë protestës kundër pasaportës së vaksinimit (Video)

Pasaporta e vaksinimit është kthyer në një kusht në shumë vende. Britania e Madhe është një ndër vendet që...

Ja çfarë duhet të konsumoni për një kujtesë më të mirë!

Një mënyrë jetese e vrullshme, stresi dhe mosha ndikojnë negativisht në kujtesën, por kjo mund të ndryshohet nga konsumi më i madh i erëzave. Ato...

Obama e “djeg” në 60-vjetorin e tij, publikohet videoja nga ditëlindja e ish presidentit amerikan

Ish-presidenti i SHBA-së, Barack Obama festoi ditëlindjen e tij të 60-të më 7 gusht brenda një feste plot muzikë, humor dhe kërcim. Ish-presidenti kishte organizuar...

Policia spanjolle shkatërron grupin që kultivonte marijuanë, në pranga edhe dy shqiptarë

Një grup që merrej me kultivimin e lëndës narkotike është arrestuar nga policia spanjolle. Në pranga janë vënë shtatë persona, dy prej të cilëve...

Rama mirëpret dy kampionet olimpike në Tokyo 2020

Kryeministri Edi Rama ka takuar në jug të vendit dy fitueset e medaljeve të arta në sportin e xhudos në lojërat Olimpike, Tokyo 2020...

Lajme të tjera

Web TV