Messi mbërrin në Paris, “tërbohen” tifozët jashtë aeroportit (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lionel Messi mbërrin në Paris dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizmi nga ana e klubit të PSG për kontratën dyvjeçare me opsion rinovimi edhe për një vit tjetër.

Sulmuesi argjentinas do të përfitojë 35 milionë euro në sezon. Rreth mesditës, Messi la shtëpinë e tij dhe u nis drejt aeroportit të Barcelonës me destinacion Parisin. Gazetarët e shumtë pyetën babain e tij nëse po shkonte të firmoste me PSG-në dhe ai e ka thënë po.

I pyetur pse ndodhi ndarja me Barcelonën, i ati u përgjigj: Pyesni klubin, zbulojeni atje. Pas më pak se dy orë fluturim, Messi mbërriti në Paris, ku kishin dalë mijëra tifozë në pritje të tij.

 

Ovacione të shumta për yllin e botës, teksa tashmë nis një epokë e re. Do të jetë një pasdite e ngjeshur për yllin e Argjentinas.

 

 

Të fundit

Vuçiç: Njohja e Kosovës nga Izraeli ishte zhgënjyese për Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë se njohja e shtetësisë së Kosovës nga Izraeli ka qenë zhgënjyese për...

Messi mbërrin në Paris, “tërbohen” tifozët jashtë aeroportit (Video)

Lionel Messi mbërrin në Paris dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizmi nga ana e klubit të PSG për kontratën dyvjeçare me opsion rinovimi edhe për...

Zjarret në vend/ Kim takim me ministrin Peleshi dhe krerët e emergjencave civile

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim, ka zhvilluar një takim në Pashaliman, së bashku me ekspertët e USAID dhe Emergjencës së...

Rama: “Ballkani i Hapur” është jo vetëm e ardhmja për prosperitetin e kombit, por edhe një mundësi drejt njohjes së Kosovës nga Serbia

Kryeministri Edi Rama përmes një shkrimi në Facebook ka analizuar sipas tij situatën e diskutimeve në Kosovë e Shqipëri për shqiptarët në Ballkan.Ai iu...

Daily Mail shkruan për jetën luksoze të Morena Tarakut, ja çfarë komenton prestigjozja britanike

Prestigjozia britanike “Daily Mail” ka shkruar për pushimet luksoze të figurave më të njohura publike, ku mes tyre është edhe shqiptarja Morena Taraku. Mes të...

Lajme të tjera

Web TV