OSHEE kryen punime, ja zonat që do mbeten pa energji elektrike nesër

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme do të kryhen punime në disa zona të Tiranës. Për këtë arsye, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, si pasojë e punimeve në kabinat elektrike.

Sipas njoftimit të OSHEE, energjia do të stakohet në këto zona: Zona përballë qendrës “Kristal Center”, pjesërisht zona rreth shkollës “Sarina”, zona pranë Kompleksit Sportiv Kamëz, rruga ” Irfan Tomini”, dhe zona e ish- fushës “Misto Mame”.

Njoftimi i plotë i OSHEE-së:

Në vijim të investimit për mirëmbajtjen e kabinave, në datën 11 gusht do të stakohet energjia në disa zona në Tiranë.

08:00-17:00

Zona përballë qendrës “Kristal Center”.

9:00- 17:00

Pjesërisht: Zona rreth shkollës “Sarina”, zona pranë Kompleksit Sportiv Kamëz, rruga “Irfan Tomini”, zona ish- fushës “Misto Mame”.

 


Të fundit

Negociatat për presidentin e ri/ Balla: PS seriozitet dhe gatishmëri për konsensus

Kreu i Grupit të PS Taulant Balla në një komunikim për media, tha se është vendosur që ditën e...

SHBA zbulon tunelin gjigant të trafikimit të drog*ve në kufi me Meksikën

Autoritetet në SHBA kanë njoftuar sot zbulimin e një tuneli të sofistikuar të trafikimit të drogave, i pajisur me sistem hekurudhor dhe rrymë elektrike...

Kërkohej në të gjithë Shqipërinë/ Arrestohet 22-vjeçari i dënuar me burg, ja akuzat

Një 22-vjeçar i shpallur në kërkim nga policia është arrestuar ditën e sotme në Tiranë. Mësohet se Erdis Hysko, i dënuar me 5 vite e...

“Për punën po sakrifikoj rininë”, deputetja 24-vjeçare ankohet për rrogën 10 mijë euro

Anëtarja më e re e Parlamentit Federal Gjerman , Emilia Fester, ankohet për orët e pafundme që i kushton punës. Ajo ka thënë se rroga...

Zelensky takohet pas 3 muajsh me bashkëshorten (Foto)

Volodymyr Zelensky është fotografuar me gruan Olena për herë të parë që kur Rusia pushtoi Ukrainën tre muaj më parë. Çifti mori pjesë sot...

Lajme të tjera

Web TV