Refuzuan të bënin vaksinën, e gjithë familja shuhet nga koronavirusi për një javë!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një familje është shuar nga COVID-19, vetëm pak ditë pasi kishin refuzuar të marrin vaksinën kundër COVID-19.

Ka qenë djali i familjes i mbetur gjallë që ka rrëfyer se nëna, babai dhe vëllai i tij vdiqën nga Covid brenda një jave.

Francis Goncalves pësoi humbjen shkatërruese të trefishtë, të vëllait të tij Shaul, 40 vjeç, babait, Basil, 73, dhe nënës, Charmagne, 65, muajin e kaluar.

43-vjeçari, i cili jeton në Cardiff, thotë se tre të afërmit e tij, refuzuan dozën e Covid pasi ranë viktima të ‘propagandës kundër vaksinimit’ dhe bën thirrje që njerrëzit të mos besojnë më teori të tillë.

Francis tha se nëna e tij kishte probleme shëndetësore dhe babai i tij kohët e fundit ishte në spital me gurë në veshka, ai ishte veçanërisht i tronditur nga vdekja e vëllait të tij – të cilin ai e përshkroi si ‘personi më i shëndetshëm’ që ai njihte.

Familja ishtëe me origjinë nga Afrika e Jugut dhe ata u transferuan në Cardiff në vitin 2015. Një vit më vonë, prindërit dhe vëllai i tij u transferuan në Portugali, nga ku babai i tij ishte me origjinë.


Të fundit

Refuzuan të bënin vaksinën, e gjithë familja shuhet nga koronavirusi për një javë!

Një familje është shuar nga COVID-19, vetëm pak ditë pasi kishin refuzuar të marrin vaksinën kundër COVID-19. Ka qenë djali...

Vrau taksistin grek dhe i grabiti shtëpinë! Kapet “skifteri” shqiptar në Greqi

Një 47-vjeçar shqiptar, i shpallur në kërkim si autor i vrasjes së taksistit 60-vjeçar, Kosta Tsakalo më 27 Korrik ka rënë në prangat e...

Dogjën pyje e bimë nga veriu në jug, arrestohen 15 piromanë, 16 nën hetim, 2 në kërkim! Policia: Kush vë zjarr do përballet me...

Autorët e djegies së bimësinë dhe pyjeve nga veriu në jug po shkojnë drejt hekurave. Ndërsa vendi po përballet me flakët prej ditësh, nga...

Ylli argjentinas në Francë/ Detaje nga marrëveshja Messi-PSG!

Të dy palët kanë mbyllur një marrëveshje dy-vjeçare pasi negociuan që nga e diela. Messi pritet të udhëtojë në orët e ardhshme. Messi dhe PSG...

Largimi i Messit mund të jetë një bekim i ‘maskuar’ për Barcelonën

Të kesh një lojtar si Lionel Messi është diçka që çdo klub e ëndërron. Por pas largimit të tij, Barcelona, me probleme financiare mund të përqëndrohet...

Lajme të tjera

Web TV