Diell dhe rritje e lehtë temperaturash, ky është parashikimi i motit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17°C në 30°C, në zonat e ulëta nga 24°C në 38°C dhe në zonat bregdetare nga 25°C në 39°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior – Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të ulen ku do të variojnë: në zonat malore nga 15°C në 31°C dhe në zonat e ulëta nga 17°C në 34°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:


Të fundit

Diell dhe rritje e lehtë temperaturash, ky është parashikimi i motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë...

Horoskopi ditor, 12 gusht 2021

Dashi Jeta në çift do të jetë po aq e bukur këtë të enjte dhe do të përjetoni si në fillimet e lidhjes. Do të...

Twitter dhe Google ndalojnë çdo përmbajtje që mohon gjenocidin në Srebrenicë

Twitter dhe Google synojnë të heqin përmbajtjet që mohojnë gjenocidin në Srebrenicë nga platformat e tyre. RFE raportoi të mërkurën se Twitter dhe YouTube, duke...

Tifozët e Messit presin në radhë të gjata për të blerë fanellën e lojtarit, ja sa para shpenzojnë (video)

Tifozët e futbollit në mbarë  botën me siguri janë duke menduar se si mund të bëjnë tyren fanellën e re të Lionel Messit në...

“Familja Adams”/ Catherina Zeta-Jones në rolin e Morticia

Catherina Zeta-Jones do t’i bashkohet “Familjes Adams”. Ajo do të luajë rolin e matriarkes Morticia, në seritë e reja “Uednesday” që do të transmetohen...

Lajme të tjera

Web TV