Shisnin drogë në zonën e Palasës, arrestohen dy të rinjtë (Emrat)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në Palasë, ndërsa në pranga kanë rënë dy persona.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas hekurave ranë shtetasit Ingrid Jaçe, 29 vjeç, banues në Tiranë dhe Dino Xhelili, 23 vjeç, banues në Orikum.

Arrestimi i tyre u bë pasi, këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, u konstatuan duke i shitur lëndë narkotike shtetasit Enio Hajdini. Gjatë kontrollit të ushtruar ndaj dy shtetasve të arrestuar, janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale doza me lëndë narkotike kokainë dhe kanabis, 1 aparat celular dhe një shumë parash të dyshuara të përfituara nga kjo veprimtari kriminale.

Në vijim të veprimeve u procedua në gjendje të lirë dhe shtetasi Enio Hajdini, 20 vjeç, banues në Tiranë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.


Të fundit

Shisnin drogë në zonën e Palasës, arrestohen dy të rinjtë (Emrat)

Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në Palasë, ndërsa në pranga kanë...

Lojtari mbetet pa frymë dhe plaset në tokë në Turqi

Një tjetër moment dramatik në futboll! Fabrice Nsakala është futbollisti i tretë i cili në pak kohë pëson kolaps duke humbur ndjenjat në fushë....

Një tjetër i mbytur në bregdet, pushuesi humb jetën në plazhin e Velipojës

Një tjetër pushues është mbytur në plazhin e Velipojës këtë të dielë, pas mbytjes së dy personave në Spille. Policia njofton se rreth orës 11:15,...

Aksidenti në Lushnje/ Reagon Braçe: Rrugën s’ua bëmë që të copëtoheni, nga sot tolerancë zero në qarkullim

Zv.kryeministri Braçe ka paralajmëruar qytetarët se nga sot do nisë zbatimi i rreptë i respektimit të rregullave në fuqi të qarkullimit rrugor në vend. Teksa...

Dua Lipa feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush ajo sot

Dua Lipa feston sot ditëlindjen! Këngëtarja e njohur shqiptare mbush sot 26 vjeç dhe në këtë ditë speciale për të, sigurisht që nuk munguan...

Lajme të tjera

Web TV