Makina u fut në dyqan dhe e përplasi, ndërron jetë 30- vjeçari në Berat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka ndërruar jetë në spital 30 vjeçari Leonard Rrapi, i cili u përplas nga një makinë tip “Benz” ditën e djeshme teksa ishte duke shëtitur me miqtë e tij në qendër të qytetit.

Mjeti drejtohej nga 26 vjeçari Ergys Petro, i cili humbi kontrollin e makinës dhe përfundoi brenda një dyqani, por fillimisht përplasi 4 qytetarë, mes të cilëve edhe viktima.

Ndëkrohë bëhet me dije se 3 të plagosurit e tjerë janë në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit.

 

Të fundit

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë...

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter social, tha se zona e...

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka deklaruar...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Lajme të tjera

Web TV