Horoskopi për ditën e sotme, 30 gusht 2021

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashi
Situata të caktuara, të cilat janë jashtë kontrollit tuaj, do t’ju detyrojnë që të silleni në mënyrë jo natyrale. Lajmi i mirë është që nuk do të mërziteni nga ajo që do të ndodhë, madje mund të zbuloni se keni talente të reja, që nuk i kishit vënë re më parë.

Demi
Ditët në vijim do të jenë shumë të rëndësishme, sidomos nëse ëndërroni që të shihni emrin tuaj diku. Injorojini ata që ju thonë se çfarë është e mundur ose jo. Asgjë nuk është e pamundur dhe ky është momenti i duhur për ta vërtetuar këtë.

Binjakët
Këshillat nuk ju mungojnë këto kohë, madje duket sikur të gjithë e dinë se cila është gjëja e duhur për ju. Shanset janë që secili prej tyre ta ketë gabim. Nuk ju duhet ndihma e të tjerëve, dëgjoni me vëmendje zërin e brendshëm.

Gaforrja
Ditët në vijim duhet të jenë një ndër periudhat më të bukura të vitit për ju dhe nëse bëni një përpjekje fare të vogël për të parë në mënyrë pozitive çdo situatë, do të argëtoheni pamasë. Do të bëni gjithashtu shumë miq të rinj.

Luani
Aktiviteti kozmik në zonën e parave sugjeron se momentalisht, situata financiare është në periudhën e saj më të mirë. Për të përfituar nga mundësitë e reja duhet të tregoni të shpejtë dhe të vendosur. Mos u shqetësoni nëse nuk fitoni me të parën, thjeshtë veproni.

Virgjëresha
Ndonëse Hëna e re në shenjën tuaj të lindjes është një influencë tepër pozitive, për të përfituar sa më shumë nga fuqia e saj duhet të qartësoni mendimet për të kuptuar se çfarë dëshironi vërtetë.

Peshorja
Mund të mos jeni shpirti dhe zemra e grupit ditët që do të vijnë, por nuk ka problem. Edhe Peshoret kanë nevojë për pak qetësi herë pas herë. Me kaq shumë gjëra serioze që kërkojnë vëmendjen tuaj, është e vështirë që të keni kohë për qejf e lojëra.

Lexo edhe :  “Qeveria e re shpallet javën e ardhshme”/ Rama: Vijoni punën deri në kalimin e detyrës, të mos shkojë asnjë ditë kot

Akrepi
Thuajse të gjitha gjërat janë të mundura për ju aktualisht dhe ato pak që nuk mund t’i keni thjeshtë nuk ia vlejnë. Tregohuni të vëmendshëm ndaj njerëzve të rinj që do të njihni, si në aspektin social ashtu edhe profesional. Ata mund të jenë çelësi i suksesit në terma afatgjatë.

Shigjetari
Nëse dëshironi diçka fort, nuk ka asgjë që të mund t’ju ndalojë për ta arritur. Përpara se të bëni lëvizjen tuaj, përpiquni të shihni përpara dhe të kuptoni efektet që mund të kenë veprimet tuaja. Ndoshta kështu do të vendosni të bëni diçka tjetër.

Bricjapi
Sa më shumë t’i besoni zërit të brendshëm, aq më shumë shanse do të keni për të qenë të suksesshëm. Vizioni që do të keni sot është realiteti që do të jetoni në të ardhmen e afërt.

Ujori
Keni formimin e duhur për të arritur atë që duhet, por nuk ju pëlqen që të mburreni për talentet tuaja. Megjithatë duhet të bëni një përpjekje që persona të cilët janë të rëndësishëm të kuptojnë se çfarë dini të bëni.

Peshqit
Do të duhet të përballeni me dikë sot që është po aq i vendosur dhe dominues sa ju. Kompromisi nuk është i pamundur, por do të jetë i vështirë, ndaj veproni duke besuar se vetëm një mund të fitojë dhe sigurohuni që ai person të jeni ju.


Të fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 30 gusht 2021

Dashi Situata të caktuara, të cilat janë jashtë kontrollit tuaj, do t’ju detyrojnë që të silleni në mënyrë jo natyrale....

Përfshihet nga flakët ndërtesa 15-katëshe në Milano, asfiksohen 20 banorë

"Torre del Moro", një ndërtesë luksoze 15-katëshe në Milano është përfshirë nga flakë të mëdha për shkaqe ende të panjohura. Banorët e pallatit janë...

Zjarr i madh në Gjirokastër, rrezikohen banesat

Një zjarr masiv është regjistruar në fshatin Gjat, në Lunxhëri të Gjirokastrës. Raportohet se në vendngjarje kanë shkuar 12 forca zjarrfikëse. Zjarri paraqitet tepër i...

Veliaj mesazh ngushëllues për Sherif Merdanin: Ishte një simbol i rezistencës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, përmes një mesazhi ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të këngëtarit të njohur Sherif Merdani. Veliaj e...

Të lumtur në ambientet e Qytet Studentit, gazetarja e BBC publikon videon e fëmijëve afganë

Shqipëria ka pritur këto ditë refugjatët e parë afganë që do të mbërrijnë në vend. Ata janë akomoduar në restortet e Durrësit dhe në konviktet...

Lajme të tjera

Web TV