Shtrëngimi i masave kufizuese, Braçe: Të domosdoshme pas shthurjes dhe mosvaksinimit!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shtrëngimi i masave antiCOVID për zv.kryeministrin Erion Braçe ishte i domosdoshëm. Ndërsa ka risjellë në vëmendje masat që do të hyjnë në fuqi nga 1 shtatori, Braçe bën apel për vaksinim.

“Masa  të reja me COVID, të domosdoshme pas shthurjes dhe mosvaksinimit! VAKSINIM! Vaksinim i detyrueshem per mjeke, infermiere, mesues, edukatore, studente! Levizja per cilendo nevoje nis ne oren 6.00 dhe mbyllet ne oren 23.00; Ne kete ore mbyllet dhe cdo aktivitet tjeter! Nga data 6 shtator hyrja ne Shqiperi do te behet vetem nese ploteson nje nga tre kushtet: pasaporte vaksinimi, test PCR, deshmi qe ke kaluar Covid brenda 6 muajve te fundit! Vendosja e maskes e detyrueshme ne cdo ambjent te mbyllur, Qendra Tregtare, cdo njesi sherbimi, fabrika, aeroporte, autobuse etj;

 E ndeshkueshme me gjobe mos mbajtja e maskes ne keto ambjente! Vijon te jete ne fuqi qendrimi mbyllur i diskotekave, klubeve te nates etj! Tani kam nja dy fjale me keta reaktivet e rjeteve sociale qe sapo nisen fushaten: Gjithcka kthehet në liri e me masat standard, maskë, distancë e larje duarsh me një vaaaaaaksinë! 95% e te infektuarve te perditshem jane te pa vaksinuar! Dhe te pa vaksinuar në këtë vend janë shuuuumë! Ka dhe nje kategori tjeter me te cilet eshte e veshtire te merresh vesh;

Dy muaj me pare: Ka ra ekonomia, ka ra biznesi, spo vijne turista, sble kush, na iku vera pa ba nai leke, na kan myll kta, slon njerezit me ardh etj etj; Dy muaj me pas, fiks sot: Aaaa po, e myllen nji kto, pasi lan me hy ke deshen dhe bon han, tani dun pasaporte vaksine, test etj. Boll me llafe; THJESHT, SHKO E BEJ VAKSINEN! E KE KALUAR OSE JO, DEGJO MJEKUN DHE SHKO BEJ VAKSINEN! E fundit; Cilido qe eshte ne marredhenie me shtetin, nepunes, nepunes ne sherbime masive per qytetaret etj, DUHET TE VAKSINOHET! E ka detyrim vec mundesi per te shpetuar shendetin e tij!”, shkruan ai.

Lexo edhe :  SHBA eliminojë 2 figurat e larta të ISIS, Talebanët denojnë veprimin : Sulm i qartë në territorin afgan

 


Të fundit

Shtrëngimi i masave kufizuese, Braçe: Të domosdoshme pas shthurjes dhe mosvaksinimit!

Shtrëngimi i masave antiCOVID për zv.kryeministrin Erion Braçe ishte i domosdoshëm. Ndërsa ka risjellë në vëmendje masat që do...

A është një frut në fund të një vakti gjithmonë një ide e mirë?

Të hash fruta në fund të një vakti nuk është një zakon i mirë. Ne e dëgjojmë atë shpesh, por pastaj, po aq shpesh,...

I dashur ndërtues! Së bashku më të sigurtë

Kompanitë e ndërtimit janë ndër subjektet e biznesit me më tepër fitim dhe që zhvillojnë një aktivitet të madh ekonomik në vendin tonë.  Ndërtimi...

OBSH dhe UNICEF: Europa duhet t’i mbajë shkollat e hapura

Shkollat ​​në të gjithë Evropën duhet të qëndrojnë të hapura dhe të merren të gjitha masat për stafin dhe fëmijët, sipas një deklaratë të...

Tritoli në makinë/ Zbardhet dëshmia e vëllezërve Debreshi: M’ke çu n’burg o plak, na q*ve nënën

Është zbardhur dëshmia e Elton Debreshit, minator dhe ish-kandidat i pavarur në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, të cilit pak ditë më parë...

Lajme të tjera

Web TV