“Do i fusë thikën…”/ Kërcënohet me jetë djali i Igli Tares: Duhet të vdesësh, ti e babai yt (Mesazhet)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Tifozët e Lazios duket se këtë vit po kalojnë çdo cak. Pas ngjarjeve të rënda me Elseid Hysajn për një këngë, ka ardhur edhe kërcënimi ndaj Igli Tares dhe familjarëve të tij.

Gjithçka është bërë e ditur nëpërmjet rrjeteve sociale nga djali i ish-sulmuesit të përfaqësueses shqiptare, Etieni, i cili ka publikuar mesazhet e rënda të një tifozi.

“Duhet të vdesësh, ti e babai yt. Copa m… Jeni kanceri i Lacios. Ai babai yt i paaftë. Jeton akoma ai vdekësira, babai yt. Na e shpifni, si ti, ashtu edhe babai yt. Nëse nuk merrni as Zakanjin. Flini me një sy hapur se nëse e kap ndonjë lacial, do i fusë thikën”, – ishte kërcënimi më i fundit që kishte marrë Etien Tare në rrjete sociale.

Ky i fundit u është përgjigjur këtyre kërcënimeve me një postim të tijin. “Jam lacial që kur jam fëmijë, festoj çdo herë që fiton Lacio, dëshpërohem kur humbasim. I vesh këto ngjyra me krenari dhe ndjenjën e përkatësisë.

Respektoj çdo lloj kritike, pasi liria e fjalës dhe e shprehjes janë gjërat më të bukura që ekzistojnë. Por mendoj se këtë herë është kaluar caku. Më vjen keq që lexoj disa fjalë, mund të mos jesh dakord me disa zgjedhje, por nuk duhet të mungojë respekti, KURRË. Ndaj meje, babait tim dhe familjes time”, – ishin fjalët e Etien Tares.


Të fundit

“Do i fusë thikën…”/ Kërcënohet me jetë djali i Igli Tares: Duhet të vdesësh, ti e babai yt (Mesazhet)

Tifozët e Lazios duket se këtë vit po kalojnë çdo cak. Pas ngjarjeve të rënda me Elseid Hysajn për...

“Më shpëtoni mua dhe familjen time”/ Përkthyesi afgan i cili i shpëtoi jetën presidentit Biden, tashmë kërkon ndihmën e tij

Një përkthyes afgan, i cili ndihmoi në shpëtimin e senatorit të atëhershëm Joe Biden dhe dy senatorë të tjerë amerikanë pasi helikopteri i tyre...

Turi zbulon kuptimin e emrit të vajzës së tij, ja kush e zgjodhi  

Një muaj më parë Turjan Hysko dhe Orinda Hura u bënë prindër të një vajze të cilën e pagëzuan me emrin e veçantë, Atara....

Largohen nga Qytet Studenti rreth 300 afganë, ja ku do të zhvendosen

Janë larguar nga Qytet Studenti 300 qytetarët afganë të strehuar përkohësisht në kryeqytet. Ata do të strehohen në strukturat hoteliere në Lezhë, ku do të...

Kërkesa e Ramës, reagon Presidenti i Bullgarisë: Dera është e hapur për negociatat, ju ftoj në dialog

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev ka ftuar në dialog Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave. Radev siguron se Bullgaria nuk është roja...

Lajme të tjera

Web TV