E rëndë/ 12-vjeçarja vret veten pasi u përdhunua, e ëma e tronditur: Nuk do ndalem deri sa të vë drejtësi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Merseyside, të Anglisë, ku një vajzë në moshën 12 vjeçare, ka vrarë veten pasi është përdhunuar.

Sipas mediave të huaja mësohet se Semina Halliwell, nga Southport në Merseyside, humbi jetën më 12 qershor pasi qëndroi katër ditë në spital.

Së fundmi e ëma e 12-vjeçares ka folur me zemër t thyer duke bërë me dije se do të fillojë të bëjë bamirësi, teksa ka shtuar se nuk do të ndalet derisa të vendosë drejtësi për të.

“Ajo ishte aq e bukur dhe aq qesharake. Ajo e donte këngën dhe vallëzimin. Ajo ishte kërkuar nga agjencitë model për të punuar për ta. Ajo ishte e dashur dhe e kujdesshme, dhe i donte shumë vëllezërit dhe miqtë e saj. Unë jam zemërthyer përtej fjalëve. Ka një zbrazëti në zemrën time që nuk mund të mbushet kurrë. Nuk mund të besoj se nuk do ta shoh më kurrë atë vajzën e bukur dhe të mrekullueshme derisa ta lë këtë tokë në parajsë. Unë nuk do të ndalem derisa të marr drejtësi për fëmijën tim. – është shprehur ajo.


Të fundit

E rëndë/ 12-vjeçarja vret veten pasi u përdhunua, e ëma e tronditur: Nuk do ndalem deri sa të vë drejtësi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Merseyside, të Anglisë, ku një vajzë në moshën 12 vjeçare, ka vrarë...

‘Fitojnë’ deri në 1.6 miliardë dollarë në vit, si i sigurojnë talebanët paratë e tyre (Video)

Sipas një raporti të Kombeve të Bashkuara të publikuar në qershor, grupi i militantëve talebanë arrinte të siguronte nga 300 milionë deri në 1.6...

Refuzuan të vaksinohen, Greqia merr vendimin për rreth 6 mijë mjekë dhe infermierë

5895 mjekë dhe infermierë janë pezulluar nga puna në Greqi, pasi nuk kanë pranuar që të vaksinohen. Numri pritet që të rritet në orët...

“Do i fusë thikën…”/ Kërcënohet me jetë djali i Igli Tares: Duhet të vdesësh, ti e babai yt (Mesazhet)

Tifozët e Lazios duket se këtë vit po kalojnë çdo cak. Pas ngjarjeve të rënda me Elseid Hysajn për një këngë, ka ardhur edhe...

“Më shpëtoni mua dhe familjen time”/ Përkthyesi afgan i cili i shpëtoi jetën presidentit Biden, tashmë kërkon ndihmën e tij

Një përkthyes afgan, i cili ndihmoi në shpëtimin e senatorit të atëhershëm Joe Biden dhe dy senatorë të tjerë amerikanë pasi helikopteri i tyre...

Lajme të tjera

Web TV