Mbërrijnë në Rinas më shumë se 31 mijë doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vaksinohuni

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

31,590 doza të tjera të vaksinës Pfizer mbërritën pak më parë në Aeroportin “Nënë Tereza”, duke e çuar në 1,982,130 numrin e vaksinave anti-COVID të mbërritura ne vendin tonë. Lajmin e bën me dije kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastiliu.

“Vaksinohuni, vaksinohuni, vaksinohuni”, apelon ajo.

 


Të fundit

NATO: Kina, fuqi globale, po zhvillon me shpejtësi raketa bërthamore

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i kërkoi Kinës të bashkohet me përpjekjet ndërkombëtare për të kufizuar përhapjen...

Mbërrijnë në Rinas më shumë se 31 mijë doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vaksinohuni

31,590 doza të tjera të vaksinës Pfizer mbërritën pak më parë në Aeroportin “Nënë Tereza”, duke e çuar në 1,982,130 numrin e vaksinave anti-COVID të...

Cardi B sjell në jetë fëmijën, publikon foton e parë

Cardi B dhe Offset janë bërë sërish prindër! Ka qenë vetë reperja që e ka dhënë lajmin në rrjetet sociale, ku ka ndarë një...

Mitet Rreth Vaksinave Kundër COVID-19

Ndërkohë që bota lufton me një pandemi, shkencëtarët dhe ekspertët e mjekësië po përballen me një sfidë të re, që është dezinformimi rreth vaksinave. Disa...

Brazili pezullon përdorimin e 12 milionë dozave të vaksinës Sinovac kundër Covid

Rregullatori federal i shëndetësisë në Brazil Anvisa ka pezulluar përdorimin e mbi 12 milionë doza vaksinash Sinovac kundër Covid të prodhuara në një fabrikë...

Lajme të tjera

Web TV