Ndalohet automjeti në Shëngjin, arrestohet 22-vjeçari pasi iu gjetën doza kanabisi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 22-vjeçar është arrestuar në Shëngjin pasi mbante kanabis me vete në automjet. Policia ishte informuar për të riun dhe e ndaluar për kontroll mjetin.
Ai ra në prangat e Policisë ndërsa droga u sekuestrua.

Po ashtu është arrestuar dhe një 37-vjeçar në Durrës pasi kishte marrë me anë të mashtrimit një automjet që në 16 gusht në qytetin bregdetar.

Një aksident ndodhi në aksin Lezhë-Shëngjin, teksa në pranga ka rënë 289-vjeçari K.P, i cili humbi kontrollin e mjetit, doli nga rruga dhe për pasojë u dëmtua pasagjeri që kishte me vete.

NJOFTIMI NGA POLICIA

DVP Lezhë

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.
Vihen në pranga 3 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në kërkim.
-Shërbimet e Policisë Kurbin, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, mbi bazën e informacioneve të siguruara në rrugë operative, bënë të mundur lokalizimin, kapjen dhe ndalimin e shtetasit:
-A. Gj., 37 vjeç, banues në Fushë-Kuqe, Kurbin, i shpallur në kërkim kombëtar, pasi më datë 16.08.2021, në Durrës, i ka marrë me anë të mashtrimit, automjetin tip “Volksëagen” shtetasit E. S., 31 vjeç, banues në Durrës.
Veprimet e mëtejshme u kryen nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës.
-Specialistët e Hetimit të Narkotikëve dhe Trafiqeve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit: L. I., 22 vjeç, banues në Fushë-Kuqe, Kurbin.
Shërbimet e Policisë, pas informacioneve të marra në rrugë operative për një shtetas që dyshohej posedonte lëndë narkotike, në Shëngjin, Lezhë, kanë identifikuar dhe kanë bërë ndalimin e mjetit të dyshuar. Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, Policia gjeti doza më lëndë narkotike të dyshuara cannabis sativa, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.
-Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit K.P., 28 vjeç, banues në Lezhë, pasi duke drejtuar mjetin tip “Benz”, në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe për pasojë është dëmtuar shtetasi E. P., pasagjer në këtë mjet.
Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.


Të fundit

“Vuan nga një sëmundje e rëndë”/ Apeli i GJKKO nuk pranon provat e reja për Llallën

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit është tërhequr për të marrë një vendim përfundimtar për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla,...

Ndalohet automjeti në Shëngjin, arrestohet 22-vjeçari pasi iu gjetën doza kanabisi

Një 22-vjeçar është arrestuar në Shëngjin pasi mbante kanabis me vete në automjet. Policia ishte informuar për të riun dhe e ndaluar për kontroll...

Rindërtimi/ Rama në Laç: Ky është bërë qytet komplet i ri, por duhet dhe mendësi e re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka inspektuar rindërtimin në Laç, kryesisht zonën e pallateve të reja. Kryebashkiakja e Laçit, Majlinda Cara e ka informuar se...

Tragjedia me 14 viktima/ Qeveria pranon ekspertët e NATO-s të hetojnë shkaqet e zjarrit në spitalin e Tetovës

Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpalli tre ditë zie për aksidentin në qendrën Covid në Tetovë dhe pranoi një ofertë nga vendet aleate për...

Falsifikonin tamponët COVID për qytetarët që udhëtonin drejt BE, arrest me burg për punonjësin e një laboratori dhe të një agjencie turistike

Janë dhënë sot masat e sigurisë për 5 të arrestuar 3 ditë më parë në Durrës, punonjës të dy agjencive turistike dhe të një...

Lajme të tjera

Web TV