Ngjarja në Astir/ Arrestohet tekniku i ashensorit të pallatit, nën hetim administratori i firmës së mirëmbajtjes

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Shtetit është vënë në lëvizje pas ngjarjes së rëndë që ndodhi mëngjesin e të dielës në Tiranë, ku një ashensor u shkëput në një pallat në zonën e Astirit, e si pasojë, u lënduan dy veta.

Policia njofton se është arrestuar tekniku i mirëmbajtjes dhe kontrollit të ashensorëve, të kompleksit të pallateve në Astir, Defrim Shabani dhe është proceduar penalisht vëllai i tij, Dritan Shabani. Vlen të përmendet se dy të plagosurat nga ky aksident ndodhen në Spitalin e Tramuës, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë/Vihet në pranga tekniku i mirëmbajtjes dhe kontrollit të ashensorëve, të kompleksit të pallateve në Astir.Procedohet penalisht dhe administratori i firmës së mirëmbajtjes.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6, bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” të shtetasit D. Sh., 34 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi, gjatë mesnatës, dyshohet se duke qënë i punësuar si teknik i mirëmbajtjes dhe kontrollit të ashensorëve, në kompleksin e pallateve në Astir, nuk ka konstatuar problemin teknik që ka patur ashensori i njërit prej pallateve të kompleksit, i cili është shkëputur, duke rënë në gjëndje të lirë sëbashku me disa shtetas që ndodheshin në të. Si pasojë është dëmtuar shtetasja M. S., 27 vjeçe, e cila ndodhet ndodhet në Spitalin e Traumës, jashtë rrezikut për jetën.

Po në vijim të veprimeve është proceduar në gjëndje të lirë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” vëllai i tij shtetasi D. Sh., 37 vjeç, banues në Tiranë, administrator i firmës ku ishte i punësuar vëllai i tij shtetasi D. Sh si teknik i mirëmbajtjes dhe kontrollit të ashensorëve.

Lexo edhe :  U zhvati 8 milionë lekë familjarëve të pacientëve me Covid/ Prokuroria e Tiranës çon për gjykim ish-sanitaren Tire Alldervishi

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshem.


Të fundit

Aksidenti i merr jetën 23-vjeçarit shqiptar në Gjermani, policia: S’mbante rrip sigurimi

Një aksident automobilistik në Gjermani, i ka marrë jetën tragjikisht një 23-vjeçari nga Mitrovica. Mediat gjermane shkruajnë se i riu,...

“Duhej një kokë turku”, Fjoralba Ponari reagon shpër ndaj lajmeve në portale

Fjoralba Ponari ka hedhur poshtë lajmet sipas të cilave ajo do të largohet nga Portokallia. Prej disa kohësh në portale është folur nëse do të...

Ishte shpallur i zhdukur nga familjarët, gjendet i varur në pemë 57-vjeçari në Gramsh

Një ngjarje e rëndë është shënuar në qytetin e Gramshit. Raportohet se është gjetur i varur në pemë 57-vjeçari Y. F. Ky i fundit ishte shpallur...

Ngjarja në Astir/ Arrestohet tekniku i ashensorit të pallatit, nën hetim administratori i firmës së mirëmbajtjes

Policia e Shtetit është vënë në lëvizje pas ngjarjes së rëndë që ndodhi mëngjesin e të dielës në Tiranë, ku një ashensor u shkëput...

Nga mbyllja e shkollave, te kufizimet në kufirin me Shqipërinë, Kosova shtrëngon masat kundër Covid-19

Qeveria e Kosovës ka miratuar këtë të diel, masat e reja anti-COVID. Pra, duke nisur nga data 13 shtator, deri më 26 shtator, do...

Lajme të tjera

Web TV