Basha dhe Berisha shmangin njëri-tjetrin para nisjes së seancës, ja kush i shoqëroi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Sali Berisha sapo ka mbërritur në Kuvendin e Shqipërisë, i shoqëruar nga deputeti Tritan Shehu.

Pak pas tij, mbërriti edhe Lulzim Basha, i shoqëruar nga Gazmend Bardhi.

Dy demokratët, ndryshe nga seanca e kaluar, nuk kanë folur për mediat, por u kujdesën që të shmangin njëri-tjetrin.

Në seancën e sotme të Kuvendit, do të caktohen sekretariatet, komisionet, si dhe byroja. Sa i përket komisioneve, nga 8 në total, tre do të drejtohen nga PD, ndërsa në pesë të tjerat, Partia Demokratike do të ketë postin e nënkryetarit.


Të fundit

Basha dhe Berisha shmangin njëri-tjetrin para nisjes së seancës, ja kush i shoqëroi

Ish-kryeministri Sali Berisha sapo ka mbërritur në Kuvendin e Shqipërisë, i shoqëruar nga deputeti Tritan Shehu. Pak pas tij, mbërriti...

“Erdhi në shtëpi, nuk hëngri”/ Gjyshërit tregojnë bisedën e fundit me Evgjeni Baxhon: Më tha jam mirë, zonja e shtëpisë… Flet edhe babai

Për ‘Shqipëria Live’ familjarët e Evgjeni Baxhos, 23-vjeçares që ka ndërruar jetë disa muaj më parë, e që në trup iu gjetën disa simbole...

Sherr me thika në Tiranë, dy të miturit plagosin bashkëmoshatarin e tyre

Një plagosje me thikë ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë. Policia njofton se në një lokal, gjatë një konflikti të çastit, dy shtetas...

Imami arab në Gjermani shpërthen ndaj flamurit shqiptar: Hidheni në kosh! (Video)

Një imam i quajtur Abu Rumaisa, gjatë një ligjërate të tij u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që frekuentojnë xhaminë e tij, që...

Peshkatari kap në rrjeta trupin e një snajperisti të vrarë, e hedh sërish në det por e pëson keq

Një snajperist u gjet i vdekur në bregun Melani të Pelionit Jugor në Greqi, të dielën. Lidhur me këtë ngjarje një peshkatar 52-vjeçar u...

Lajme të tjera

Web TV