I mbante të fshehura, grekut i sekuestrohen rreth 13 mijë euro të padeklaruara në Kapshticë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia Kufitare e Kapshticës ka goditur një rast të modeklarimit të të hollave në kufi, duke sekuestruar shumën prej 12.445 eurove.

Shuma e parave është zbuluar gjatë kontrollit të imtësishëm në një mjet tip furgon me drejtues shtetasin grek, S. K., 52 vjeç, lindur në Greqi, banues në Gjermani.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë në bashkëpunim me autoritetet doganore, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara bazuar edhe në analizën e riskut, në dalje të Republikës së Shqipërisë, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll të imtësishëm një mjet tip furgon me drejtues shtetasin grek S. K., 52 vjeç, lindur në Greqi, banues në Gjermani.

Gjatë kontrollit të ushtruar, 52-vjeçarit iu gjetën në çantën e dorës dhe poshtë sediljes së pasagjerit 12.445 euro, të padeklaruara, sasi e cila iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Veprimet e mëtejshme procedurale u kryen nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprat penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.


Të fundit

I mbante të fshehura, grekut i sekuestrohen rreth 13 mijë euro të padeklaruara në Kapshticë

Policia Kufitare e Kapshticës ka goditur një rast të modeklarimit të të hollave në kufi, duke sekuestruar shumën prej...

Për ”Le Monde”: Quhem Ismail Kadare, nuk kam asgjë prej myslimani

Prestigjiozja franceze ka botuar më 23 maj 1986, në faqet 15 dhe 19, intervistën ekskluzive me shkrimtarin Ismail Kadare, të zhvilluar gjatë vizitës së...

Yuri Kim takon anëtarët e KPK: Vettingu i pavarur, themeli i reformës në drejtësi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim ka publikuar në rrjetet sociale fotot e takimit me komisionerët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Ambasadorja Kim...

Presidenti i La Liga tregon dy supergoditjet e Real Madridit sezonin tjetër. “Mesa di unë nga Perez…”

Gjatë një ngjarje publike në Spanjë, presidenti i LaLiga, Javier Tebas foli në mënyrë optimiste për gjendjen financiare të Real Madridit dhe atë që...

PD regjistron 44 deputetë, Berisha zyrtarisht jashtë grupit parlamentar të PD-së

Sali Berisha është zyrtarisht jashtë grupit parlamentar të PD-së. Partia Demokratike ka regjistruar sot në Kuvend 44 deputetë si pjesë të grupit të saj parlamentarë. 7...

Lajme të tjera

Web TV