Mijëra doza Pfizer ‘zbarkojnë’ në Rinas/ Rama: Kanë ardhur mbi 2 milionë vaksina deri tani

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama njofton se në vendin tonë sapo kanë mbërritur edhe 31 590 doza të tjera të vaksinës Pfizer.

Me këtë sasi të mbërritur pak minuta më parë në aeroportin “Nënë Tereza”, numri total i dozave të mbërritura në vendin tonë shkon në 2 milion.

“Me 31,590 doza vaksine Pfizer që mbërritën pak më parë në Aeroportin “Nënë Tereza”, arrijmë në total në mbi 2 milion vaksina anticovid të ardhura deri tani në vendin tone”, shkruan Rama.

Kryeministri përsërit apelin për vaksinim të popullatës.

“Vaksinohuni, vaksinohuni, vaksinohunu! Vaksinat shpëtojnë jetë “, shkruan Rama.

 


Të fundit

Rusia alarmon NATO-n! Putin nxjerr në stërvitje mbi 200 mijë ushtarë, i tregon muskujt botës (Foto)

Presidenti Vladimir Putin vëzhgoi nga afër stërvitjen e madhe ushtarake që Rusia është duke mbajtur së bashku me Bjellorusinë. Putin...

Mijëra doza Pfizer ‘zbarkojnë’ në Rinas/ Rama: Kanë ardhur mbi 2 milionë vaksina deri tani

Kryeministri Edi Rama njofton se në vendin tonë sapo kanë mbërritur edhe 31 590 doza të tjera të vaksinës Pfizer. Me këtë sasi të mbërritur...

Terror në Luginën Panjshir/ BBC raporton: Talebanët ekzekutuan 20 civilë

Ndonëse talebanët shpallën qeverinë e re dhe kontrollin e plotë në Afganistan, tensionet në luginën Panjshir kanë vijuar të jenë prezente. Dy ditë më...

Zbulohet urdhri i ri i Lulzim Bashës për Sali Berishën

Pas përjashtimit të Sali Berishës nga grupi i PD, Lulzim Basha ka zgjedhur rrugën e përballjes frontale me ish-paraardhësin e tij në selinë blu. Basha...

Ngjarja që la ndeshjen ‘në hije’ / Tifozët i shpëtojnë jetën maces, stadiumi shpërthen në brohorima (Video)

Në stadiumin “Hard Rock” në Miami Gardens, Florida, gjatë ndeshjes midis ‘Uraganëve’ të Miamit dhe ‘Alpinistëve’ të Shtetit Appalachian, një ngjarje në tribuna u...

Lajme të tjera

Web TV