Zbulohet urdhri i ri i Lulzim Bashës për Sali Berishën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas përjashtimit të Sali Berishës nga grupi i PD, Lulzim Basha ka zgjedhur rrugën e përballjes frontale me ish-paraardhësin e tij në selinë blu.

Basha ka deklaruar se që nga sot daljet mediatike të eksponentëve të PD do të jenë më të shpeshta dhe fokusi do të jetë te sqarimi i opinionit publik dhe demokratëve për cështjen Berisha.

“E shpreha edhe dy ditë më parë që po e përcjell me shumë keqardhje gjuhën e përdorur nga z.Berisha pas vendimit të detyruar për ta larguar atë përkohësisht nga grupi parlamentar. Është momenti që secili nga ju të mos i shmanget mediave dhe interesit publik për këtë çështje.

Të sqarojmë se vendimi ishte i pashmangshëm dhe i detyruar, ndaj edhe demokratët të sqarohen që të mos krijohet asnjë përshtypje se demokratët janë të përçarë, ose akoma me tepër që ka dy grupe kundër njëri-tjetrit” u tha Basha.

Deklaratën Basha e bëri sot gjatë mbledhjes që pati me disa prej të besuarve të tij në kryesinë e PD.

Ajo që ra ne sy, ishte mungesa e disa prej kritikëve që u shprehën kundër vendimit për përjashtimin e Berishës pak ditë më parë. Për Flamur Nokën, Oerd Bylykbashin, Luçiano Boçin, Albana Vokshin nuk ka pasur një ftesë për të qenë pjesë e mbledhjes.


Të fundit

Zbulohet urdhri i ri i Lulzim Bashës për Sali Berishën

Pas përjashtimit të Sali Berishës nga grupi i PD, Lulzim Basha ka zgjedhur rrugën e përballjes frontale me ish-paraardhësin...

Ngjarja që la ndeshjen ‘në hije’ / Tifozët i shpëtojnë jetën maces, stadiumi shpërthen në brohorima (Video)

Në stadiumin “Hard Rock” në Miami Gardens, Florida, gjatë ndeshjes midis ‘Uraganëve’ të Miamit dhe ‘Alpinistëve’ të Shtetit Appalachian, një ngjarje në tribuna u...

“Kjo çështje nuk do të zhduket”, Vuçiç dhe Merkel për Kosovën: Nuk ka BE pa zgjidhje

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, është takuar ditën e sotme me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në kuadër të një turi takimesh në Ballkan. Në fjalën...

“Ja si ja mora Georginas Ronaldon nga krevati!”/ Modelja zbulon tradhtinë e CR7: Ishte ora 1 e natës dhe…

“Unë kurrë nuk kam menduar se ai do të më përgjigjej”. Kështu nis historia e Natacha Rodriguez! Por, cila eshte kjo? Vajza ka rrefyer për...

E rëndë/ Bie avioni me pasagjerë izraelit në Greqi, dyshohet për viktima

Një avion privat ka rënë në afërsi të ishullit grek Samos. Mësohet se avioni kishte pasagjerë izraelitë, pasi ishte një fluturim nga Izraeli. Piloti kishte...

Lajme të tjera

Web TV